ثروتمندترین فوتبالیست جهان کیست؟

رونالدو و مسی میلیون‌ها پوند به دست آوردند و از ثرورتمندترین‌های حرفه خود هستند اما ثروت آنها در مقابل ثروت یک فوتبالیست اهل برونئی که این روزها در تایلند بازی می‌کند، اصلا به چشم نمی‌آید.

ثروتمندترین فوتبالیست جهان کیست؟

شاید فکر کنید کریستیانو رونالدو یا لیونل مسی ثروتمندترین فوتبالیست‌های جهان هستند اما واقعیت این است که ثروت آنها مجموعا از ثروت فائق بلقیه ۱۴ میلیارد پوند کمتر است. این پسر ۲۵ ساله که در لس‌آنجلس به دنیا آمد برادرزاده سلطان برونئی است. این ارتباط خونی او را در صف وارثان بخشی از ثروت ۲۰۰ میلیارد پوندی خانواده سلطنتی آسیایی قرار می‌دهد. دارایی خالص شخصی بلقیه بیش از ۱۶ برابر بیشتر از مجموع ثروت مسی و رونالدو است.

بلقیه ثروتمندترین فوتبالیست جهان است اما از بهترین‌ها فاصله زیادی دارد و دوران بدی را در انگلیس تحمل کرد. این بازیکن ۲۵ ساله بیشتر دوران جوانی خود را در بریتانیا گذراند و در ساوتهمپتون، چلسی و لسترسیتی بازی کرد. او قبل از اینکه به چلسی برود، اولین بار در سن ۱۳ سالگی توسط قدیس‌ها شناسایی شد. در جریان شکست بزرگ تیم زیر ۱۶ ساله‌های ساوتهمپتون مقابل آبی‌ها بود که بلقیه برای اولین بار توجهات را به خود جلب کرد.

بلقیه گفت: «در آن زمان رده سنی زیر ۱۶ سال چلسی بسیار بسیار قوی بود. آنها همه چیز را می‌بردند. به عنوان یک بازیکن جوان در انگلیس، همه به بازیکنان چلسی نگاه می‌کردند زیرا آنها بهترین بودند. آنها در تمام مسابقات جوانان پیروز شدند. ما به آنجا رفتیم و ۸-۰ یا ۹-۰ شکست خوردیم، اما این یکی از بهترین بازی‌های من بود. با اینکه شکست بدی خوردیم اما من تمام توانایی‌هایم را در آن بازی به نمایش گذاشتم.»

او با آبی‌ها قرارداد امضا کرد اما نتوانست آنطور که باید در کوبهام تاثیرگذار باشد و در دسامبر ۲۰۱۵ جدا شد. پس از دورانی آزمایشی در استوک قرارداد حرفه‌ای با لسترسیتی بست. اگرچه او دوران حضورش در لستر را شگفت‌انگیز می‌داند، اما هرگز در تیم اصلی ظاهر نشد و تصمیم گرفت در سال ۲۰۲۰ به تیم ماریتیمو در لیگ برتر پرتغال برود، تصمیمی که اکنون از آن پشیمان است. او بعدا گفت: «ماریتیمو به من گفت: تو به اینجا می‌آیی و بازی می‌کنی. این اتفاق نیافتاد و قطعا از رفتن به آنجا پشیمان هستم. احساس می‌کنم که سیاست‌های زیادی در این مورد دخیل بوده است، اینکه چرا ماریتیمو من را می‌خواست. حس نمی‌کردم که با من صادق هستند.»

بلقیه اکنون در تیم راتچابوری قهرمان لیگ ۱ تایلند بازی می‌کند و در ۱۰ بازی دو گل به ثمر رسانده است. انتقال به آسیا مسیر شغلی‌ای نبود که بلقیه برای خود متصور بود، اگرچه این مسیر به بازگرداندن حرفه او کمک کرده است. او گفت: «هیچ وقت فکر نمی‌کردم که به آسیا بیایم. با نماینده، مشاوران و اعضای خانواده‌ام نشستم و فقط به آنها گفتم: نمی‌توانم ریسک کنم و به یک باشگاه دیگر بروم و آنها به دلایلی خارج از فوتبال با من قرارداد ببندند و بازی نکنم و یک یا دو سال دیگر را تلف کنم.»

منبع: خبرورزشی

دیگر رسانه ها

کدخبر: 124119

ارسال نظر