زمان برگزاری آزمون‌های «شبه نهایی» آموزش و پرورش اعلام کرد

رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت وزارت آموزش و پرورش از برگزاری آزمونهای «شبه نهایی» در دهه آخر فروردین ماه به صورت هماهنگ کشوری و همزمان در سراسر کشور در ۴ عنوان درسی برگزار شود.

زمان برگزاری آزمون‌های «شبه نهایی» آموزش و پرورش اعلام کرد

رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت وزارت آموزش و پرورش از برگزاری آزمونهای «شبه نهایی» در دهه آخر فروردین ماه به صورت هماهنگ کشوری و همزمان در سراسر کشور در ۴ عنوان درسی برگزار شود.

 به گزارش عرشه آنلاین، محسن زارعی از برگزاری ششمین جلسه ستاد عالی آزمون‌ها با حضور روسای کارگروه‌های ۶ گانه خبر داد و افزود: در این نشست، در خصوص برگزاری آزمون‌های شبه نهایی تصمیم گیری و مقرر شد در دهه آخر فروردین ماه آزمون‌های شبه نهایی به صورت هماهنگ کشوری طراحی و به صورت همزمان در سراسر کشور با محوریت دبیرخانه‌های راهبردی کشوری با ۴ عنوان درسی؛ ۲درس تخصصی و ۲ درس عمومی در هر پایه از ۳ پایه دوره دوم متوسطه آزمون برگزار شود.

وی ادامه داد: به جهت اینکه دانش آموزان و همین طور دانش آموزان پایه‌های دهم و یازدهم با شیوه طراحی آزمون‌های نهایی و نحوه شرایط آزمون‌های نهایی آشنایی کامل پیدا کنند، بسته‌ای توسط سازمان پژوهش و معاونت متوسطه آماده شده است که در آن، اهداف جزئی دروس و سوال‌های اساسی که مربوط به آن اهداف است و در کنار آن سطوح شناختی را مورد هدف قرار می دهند و سوال براساس آن طراحی می شود، در اختیار دبیران و دانش آموزان قرار می‌گیرد که بر اساس آن، این طراحی‌ها انجام می‌شود تا این آزمون کاملا شبه آزمون و متناظر به آزمون نهایی برگزار شود.

رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: با برگزاری این آزمون، آشنایی با شیوه طراحی و برگزاری آزمون اتفاق خواهد افتاد.

زارعی با بیان اینکه تصمیم گیری درباره امتحانات دانش آموزان خارج از کشور، تصمیم دیگر جلسه ستاد عالی آزمون‌ها بود، تصریح کرد: براساس مصوبه هیات وزیران، آزمونهای دانش‌آموزانی که در مدارس ایرانی خارج از کشور مشغول به تحصیل هستند، در قالب حوزه‌های آزمون و در چارچوب ضوابط حوزه‌های آزمون داخل کشور، برگزار می‌شود.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی ادامه داد: در مکان‌هایی که در نمایندگی سیاسی، آزمون برگزار می‌شود؛ چون در مصوبه هیات وزیران تصریح شده است که ضوابط آموزش و پرورش حتما توسط نمایندگان سیاسی رعایت شود، با همکاری مرکز امور بین الملل و وزارت امورخارجه این ضوابط از سوی وزارت آموزش و پرورش اعلام و توسط وزارت امور خارجه به نمایندگی‌های سیاسی ابلاغ می‌شود. در مکان‌هایی که این ضوابط را می‌تواند انجام دهند، آزمون برگزار خواهد شد و در غیر این صورت آموزش و پرورش از اجرای آزمون در مکان‌هایی که الزامات را نمی‌توانند انجام دهند معذور خواهد بود و در حوزه‌هایی دیگر آزمون برگزار خواهد شد.

منبع: فارس

دیگر رسانه ها

کدخبر: 129804

ارسال نظر