خبر فوری:

رپورتاژ

جنگل ابر ماسال کجاست؟

رپورتاژ

جنگل ابر ماسال کجاست؟

جنگل های سرسبز و آب و هوای پاک شمال و استان گیلان همه گردشگران و مسافران با هر سلیقه ای را به خود جذب می کند و راضی می کند. اما مشکل اینجاست که چگونه می ‌توان فهمید کدام مکان‌ های طبیعی گیلان از همه چشمگیرتر هستند و چگونه می‌ توان فهمید که کجا هستند و در کجا قرار دارند.

اگر شما هم عاشق پیاده روی در طبیعت هستید و این مسیر را برای فرار از هیاهوی شهر انتخاب می کنید، به شما تبریک می گویم، بهترین راه را انتخاب کرده اید. دور شدن از هیاهوی شهر و لذت بردن از آرامش طبیعت و هوای مطبوع جنگل تنها راه افزایش آرامش و بهترین راه برای لذت بردن از و زمانی است که می توان به بطالت سپری کرد.

اما سوال اینجاست که کجا و کی باید رفت؟ هیچ ایرانی نمی تواند جواب مکان و زمان سفر را بدهد جز طبیعت شمال و در فصل بهار که اما استان گیلان حتی در زمستان و فصل سرد نیز بسیار چشم نواز است، به گونه ای که جاذبه های گردشگری ناب استان گیلان در رقابت با مکان های گردشگری مازندران حرفی برای گفتن دارد و هر ساله پذیرای گردشگران زیادی است.

قسمت شمالی کشور که به دلیل وسعت جنگل و طبیعت کشور به طلای سبز معروف است که به دلیل فراوانی مناطق طبیعی و آب و هوای پاک جایگاه ویژه ای در ذهن مسافران دارد.

استان گیلان به دلیل قرار گرفتن در سواحل شمالی کشور به یکی از بهترین و پرطرفدارترین استان های گردشگری شمال کشور تبدیل شده است.

جنگل ماسال بهترین جاذبه گردشگری گیلان

ماسال یکی از کهن ترین و بکر ترین مناطق استان گیلان است که به لطف آب و هوای بکر و قانونمندی مسافران و گردشگران دست نخورده باقی ماندده است و همین زیبایی بی نظیر آن است که به ویژگی مسافر خیز این منطقه روز به روز می افزاید.

این منطقه از جاذبه اهی گردشگری بی همتا و منحصر بفردی برخوردار است که هر ذائقه گردشگری را به خود جلب و راضی از سفر به مایال راهی می کند. چشم انداز های به رنگ زرد و آب و هوای بکر این جنگل در پائیز از پربازدید ترین جاذبه های این منطقه هستند.

منطاق گردشگری جنگل ماسال

جنگل ماسال که یکی از بهترین جاذبه های شمال ایران و استان گیلان است از معروفیت جهانی بسیاری در بین گردشگران و مسافران برخوردار است که دلیل این محبوبیت علاوه بر برخورداری از بسیاری جاذبه دیگر در قلب این جنگل و زیبایی بی نظیر هر یک از این جاذبه ها جنگل ابری آن است.

جنگل ابری ماسال از بهترین و معدود جاذبه های گردشگری جهان است که در مناطق معدودی از طبیعت جهان وجود داشته و دلیل آن هم قرارگیری جنگل ها و طبیعت بکر در ارتفاعات کوه هاست که باعث می شود توده های کوچک ابری به هم وصل شده و اقیانوسی از ابر را تشکیل دهند که به جنگل ابر معروف است.

جنگل ابر ماسال همان طور که در مطالب بالا گفته شد خود از بسیاری جاذبه های گردشگری برخوردار است که این جاذبه ها با انواع متعدد خود نگاه هر مسافرو گردشگری را به خود جلب می کند که ییلاقات این منطقه از بهترین جاذبه های آن بوده و در ادامه به معرفی بهترین جاذبه های گردشگری جنگل ابر ماسال می پردازیم.

بهترین-اقامتگاه-های-جنگل-ابر-ماسال

ییلاق ماسال اولسبلانگاه

منطقه ییلاقی اولسبلنگاه بدون شک از زیباترین ییلاقات تابستانی ماسال است. این منطقه در ارتفاع 1490 متری از سطح دریا و 27 کیلومتری شمال غربی شهر ماسال واقع شده است و از بالا می توانید کل شهر ماسال و تالش را زیر پای خود ببینید.

ییلاقات ماسال سوچاله

تماشای مناظر ناب و جادویی ییلاقات سوچاله و فضای مه آلودی که تمام دره را در یک لحظه فرا می گیرد، تجربه ای است که هرکسی باید حداقل یک بار در زندگی خود داشته باشد. در سفر به این منطقه ییلاقی، به هیچ وجه لحظات غروب آفتاب در منظره ای بی نهایت بی نظیر را از دست ندهید چرا که وقتی سوچاله در زیباترین حالت خود باشد، تکه ای از بهشت ​​را جلوی چشمان شما خواهد گذاشت.

ییلاق تلارگاه ماسال

منطقه ییلاقی تلارگاه ماسال یکی از زیباترین منطقه های ییلاقی ماسال است که با چشم اندازی بی نظیر از جنگل، دره، مه و ابر، بیننده را متحیر خواهد کرد به گونه ای که این ییلاقات با ایجاد عدم دسترسی به اینترنت و فضای مجازی بهترین لحظات فارغ از اینترنت را برای تمام عمر شما خواهد ساخت.

بهترین اقامتگاه های جنگل ابر ماسال

در اقامتگاه ماسال می‌ توانید به گزینه‌ های مختلفی برای اقامت از جمله کلبه‌ های چوبی، اقامتگاه‌ های بومگردی، هتل، ویلا، مهمانسرا و همچنین کمپ فکر کنید. برخی از این هتل ها دارای امکاناتی مانند پارکینگ و آلاچیق هستند و اگر به حال و هوای خانه های روستایی عادت ندارید، توصیه می کنیم به هتل ها و اقامتگاه های اجاره ای متعدد ایجاد شده در ارتفاعات این جنگل بروید.

بهترین-اقامتگاه-های-جنگل-ابر-ماسال

از بهترین و دلچسب ترین جنبه های سفر به منطقه یا جنگل ابر ماسال اقامت در اقامتگاه های متعدد، دنج و راحت در کنار خانواده و دوستان است که این اقامتگاه ها بهترین و به یاد ماندنی ترین امکانات و خدمات اقامتی را ارائه می کنند که در هر زمانی از سال  از سال اجاره ویلا سپنجا امکان  انتخاب و رزرو آسان و سریع را به مسافران و گردشران می دهد.

جنگل ابر ماسال کجاست؟

شهرستان ماسال در 60 کیلومتری تالش و 55 کیلومتری رشت مرکز استان گیلان است. این شهر حدود 380 کیلومتر با تهران فاصله دارد و برای رسیدن به آن باید حدود پنج ساعت رانندگی کنید. ماسال پس از رودبار دومین شهرستان مرتفع استان گیلان است. پس از عبور از شهر ماسال در جاده پر پیچ و خم روستا، به ویلاهای ماسال می رسید که هر کدام چشم اندازهای جادویی خود را دارند.

کلام آخر

ما در مطلب بالا به همراه سپنجا به بررسی بهترین جاذبه گردشگری استان گیلان یعنی جنگل ابر ماسال و تمامی جاذبه های گردشگری این جنگل پرداختیم که با سفر به این منطقه و اقامت در اقامتگاه های دنج و راحت سفری لذت بخش و دلچسب را در کنار خانواده و دوستان تجربه خواهید.

 

دیگر رسانه ها

ارسال نظر