خبر فوری:

بیل گیتس کرونا گرفت

بیل گیتس، یکی از ثروتمندترین مردان جهان و حامی مالی بزرگ تلاش‌ها برای مقابله با پاندمی، در توییتر اعلام کرد عوارض ملایمی از ابتلا به کووید ۱۹ داشته است.

 بیل گیتس که میلیون‌ها دلار برای مبارزه با پاندمی کمک کرده است، اعلام کرد تست کرونای وی مثبت شده است.

گیتس ۶۶ ساله در توییتر اعلام کرد: با داشتن عوارض ملایم، به توصیه متخصصان، قرنطینه شده تا سلامتش را به دست آورد. هنوز معلوم نیست آیا برای نخستین بار است که تست کرونای بیل گیتس مثبت شده است یا خیر. وی همچنین اعلام کرد به صورت مجازی در نشست با افراد بنیادش حضور پیدا خواهد کرد.

بیل گیتس که یکی از بنیانگذاران مایکروسافت و یکی از ثروتمندترین مردان جهان است، در ماه‌های اخیر منابع قابل ملاحظه‌ای را به پاندمی اختصاص داده است. وی هفته گذشته کتابی با عنوان چطور از پاندمی بعدی پیشگیری کنیم، منتشر کرد و در آن توضیح داد چگونه کشورها می‌توانند تلاش هماهنگی برای اجتناب از پاندمی داشته باشند و همه بیماریهای تنفسی را ریشه کن کنند.

وی درباره چگونگی واکنش مقامات سلامت جهانی به پاندمی و توزیع واکسن صریح بوده است. بنیاد بیل و ملیندا گیتس اعلام کرد میلیونها دلار به سازمانهایی شامل سازمان جهانی بهداشت برای تامین مالی تست، درمان و توزیع واکسن اهدا کرده است.

بر اساس گزارش روزنامه نیویورک تایمز، بیل گیتس در ژانویه در توییتر گفت: زمانی که اُمیکرون در کشوری شیوع پیدا کند، بیشتر شبیه یک سرماخوردگی فصلی درمان خواهد شد.

به گزارش عرشه آنلاین، «بیل گیتس» روز گذشته در صفحه توئیتر خود نوشت: جواب تست کووید -۱۹ من مثبت بوده است و درگیر علائم خفیف بیماری شده‌ام، طبق نظر پزشکان نیز تا زمانی که سلامت خود را به دست بیاورم، ایزوله خواهم بود. وی اعلام کرده است که حال عمومی‌اش خوب است و به‌تازگی به صورت مجازی در جلسه‌ای با تیم بنیاد خود شرکت کرده است.

بیل گیتس برای برگزاری این جلسه، ابراز خوشحالی کرده و از اعضای تیم تشکر کرده است. وی اعلام کرد که فعالیت خود را با شرکا ادامه خواهیم داد و نهایت تلاش خود را می‌کنیم تا مطمئن شویم هیچ‌یک از ما مجبور نخواهد شد دوباره با یک بیماری همه‌گیر مقابله کند.

1783967

دیگر رسانه ها

ارسال نظر