ماجرای جنجالی حمله به ماموران اورژانس و تخریب آمبولانس در خاک سفید تهرانپارس چه بود؟

ضرب‌و شتم شدید و حمله به نیروهای اورژانس در خاک سفید تهرانپارس و حمله و آسیب به آمبولانس اورژانس در خاک سفید تهرانپارس خبرساز شد.

ماجرای جنجالی حمله به ماموران اورژانس و تخریب آمبولانس در خاک سفید تهرانپارس چه بود؟

جزئیات حمله به ماموران اورژانس، ضرب‌و شتم شدید نیروهای پرسنل اورژانس و آسیب به آمبولانس در خاک سفید تهرانپارس در خاک سفید تهرانپارس خبرساز شد. افرادی به بهانه تاخیر اورژانس، با کارشناسان اورژانس درگیری فیزیکی پیدا کردند و منجر به جراحت شدید پرسنل خدوم اورژانس و آسیب به آمبولانس شدند. ضرب‌و شتم شدید نیروهای اورژانس در خاک سفید تهرانپارس و حمله و آسیب به ماشین اورژانس در خاک سفید تهرانپارس خبرساز شد. جزئیات ضرب‌و شتم شدید نیروهای اورژانس در خاک سفید تهرانپارس و حمله و آسیب به ماشین اورژانس در خاک سفید تهرانپارس اعلام شد.

بیشتر بخوانید: کتک زدن مامور اورژانس در قزوین | وضعیت نهایی مصدوم چطور است؟

سرپرست مرکز اورژانس استان تهران، از ضرب و شتم نیروی اورژانس در هنگامی که مشغول کمک به مصدومان حادثه بودند، خبر داد.

محمد اسماعیل توکلی، سرپرست مرکز اورژانس استان تهران گفت: حوالی ساعت ۱۶:۱۷ دقیقه روز گذشته (سه‌شنبه، سوم خرداد ماه 1402)، گزارشی مبنی بر تصادف یک دستگاه موتورسیکلت و عابر پیاده به مرکز ۱۱۵ اورژانس استان تهران اعلام شد.

سرپرست مرکز اورژانس استان تهران تاکید کرد: بلافاصله نیروهای اورژانس استان تهران به محل حادثه در خاک سفید تهرانپارس اعزام شدند.

توکلی تصریح کرد: زمانی که کارشناسان اورژانس در حال خدمت‌رسانی بودند، ناگهان عده‌ای از تماشاگران حادثه! به بهانه تاخیر اورژانس با کارشناسان درگیری فیزیکی پیدا می‌کنند و منجر به جراحت شدید پرسنل خدوم اورژانس و آسیب به آمبولانس می‌شوند.

بیشتر بخوانید: 

سرپرست مرکز اورژانس استان تهران با تاکید بر اینکه میزان ناوگان و منابع فعلی جوابگوی حجم درخواست مددجویان نیست، افزود: نیاز به عزم جدی در کشور جهت بهبود شرایط حال حاضر اورژانس استان تهران است.

توکلی تصریح کرد: هم اکنون کارشناس حادثه دیده تحت مراقبت پزشکی است و اداره حقوقی اورژانس تا حصول نتیجه و مجازات خاطیان پیگیر شکایت از این افراد است.

سرپرست مرکز اورژانس استان تهران تاکید کرد: با توجه به کمبود منابع و فرسودگی ناوگان و خستگی همکاران عزیز و پرتلاش به دلیل حجم بالای ماموریت‌های اعزامی، از مردم فهیم درخواستم دارم از رفتارهای عجولانه و هیجانی نسبت به برخی از تاخیرهای ناخواسته همکاران ما پرهیز کنند.

سرپرست اورژانس استان تهران در پایان گفت: قطعاً در کنار ارائه خدمت به مردم شریف، کرامت همکاران تلاشگر اورژانس ۱۱۵ و حفظ سلامتی این عزیزان از اولویت‌های مهم ما است؛ با هرگونه تعدی به همکاران تلاشگر اورژانس ۱۱۵ از طریق مراجع قضایی برخورد می‌شود و تا حصول نتیجه پیگیری جدی ادامه پیدا خواهد کرد.

وزیر بهداشت پیگیر ضرب و شتم و حمله به ماموران اورژانس شد

وزیر بهداشت از ژنو، موضوع ضرب و شتم نیروهای اورژانس استان تهران را پیگیری کرد.

بعد از انتشار خبر ضرب و شتم شدید نیروهای اورژانس استان تهران در محله خاک سفید تهرانپارس، بلافاصله وزیر بهداشت در تماس تلفنی با محمد اسماعیل، توکلی سرپرست اورژانس استان تهران از مقر اروپایی سازمان ملل در ژنو محل برگزاری اجلاس جهانی سالانه سازمان جهانی بهداشت، آخرین وضعیت نیروی اورژانس مورد ضرب و شتم قرار گرفته را پیگیری کرد.

بهرام عین‌الهی با تاکید جدی بر روند درمانی این پرسنل زحمتکش گفت: جهت صیانت از همکارانمان تا آخرین لحظه پیگیری قضائی این موضوع ادامه یابد.

وزیر بهداشت تاکید کرد: پیگیری‌های لازم به صورت ویژه جهت بالا بردن هزینه‌های ارتکاب جرم در زمینه آسیب به همکاران اورژانس و آمبولانس‌ها از طریق قوای سه گانه افزایش یابد تا افراد خاطی نتوانند در ارائه خدمت رسانی به مردم نیازمند و مددجویان، اخلالی ایجاد نمایند.

منبع: مهر

دیگر رسانه ها

ارسال نظر