حادثه هولناک مسمومیت دسته‌جمعی دانش‌آموزان در مدرسه فرزانگان اردبیل | 70 دانش‌آموز راهی بیمارستان شدند

جزئیات مسمومیت بیش‌ از 70 نفر از دانش‌آموزان مدرسه فرزانگان اردبیل اعلام شد.

حادثه هولناک مسمومیت دسته‌جمعی دانش‌آموزان در مدرسه فرزانگان اردبیل | 70 دانش‌آموز راهی بیمارستان شدند

جزئیات مسمومیت بیش‌ از ۷۰ نفر از دانش‌آموزان مدرسه فرزانگان اردبیل اعلام شد.

سرپرست اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: دانش‌آموزان مسموم شده اردبیلی بدحال نیستند.

سعید مهری اعلام کرد: همه دانش‌آموزان به صورت مسموم سرپایی بودند اما برای احتیاط به بیمارستان‌های مختلف اردبیل اعزام شده‌اند تا وضعیتشان بررسی شود.

او اضافه کرد: به دلیل نشت گاز موتورخانه این اتفاق رخ داده است. هیچ کدام از دانش آموزان مورد خاصی نداشتند.

یادآور می شود، امروز (دوشنبه ۲۶ دی‌ماه ۱۴۰۱)، بیش از ۵۰ دانش آموز مدرسه فرزانگان شهر اردبیل  دچار مسمومیت با گاز مونو اکسید کربن شده بودند که بلافاصله چهار دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس ۱۱۵ به محل حادثه اعزام شده و آنها را به بیمارستان‌ها منتقل کردند.

افزایش تعداد دانش‌آموزان مسموم مدرسه فرزانگان اردبیل

فرماندار اردبیل اعلام کرد: ۷۰مصدوم حادثه انتشار گاز مونوکسید کربن در مدرسه فرزانگان دو اردبیل به بیمارستان‌های اردبیل انتقال داده شدند.

عادل صادقی، رئیس حوادث دانشگاه علوم پزشکی اردبیل نیز اظهار کرد: با ۵ دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس این مصدومان به بیمارستان‌های امام خمینی، بوعلی، فاطمی و سبلان انتقال داده شدند تا مورد مداوا قرار گیرند.

او تاکبد کرد: ۱۸ نفر از این حادثه دیدگان به بیمارستان سبلان، ۱۱ نفر به بیمارستان بوعلی، ۱۰ نفر به بیمارستان امام خمینی و ۱۷ نفر به بیمارستان فاطمی منتقل شدند و یک دستگاه آمبولانس نیز در مدرسه مستقر است تا در صورت مشاهده دانش آموزان با علائم تهوع، سردرد، سرفه و یا سرگیجه آنها را به بیمارستان منتقل کنند.

رئیس حوادث دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از آماده‌باش تمام بیمارستان‌های شهر اردبیل با تجهیز به امکانات اکسیژن درمانی خبر داد و بیان کرد: حتی در بیمارستان امام تخت‌های اضافی آماده شده تا در صورت نیاز خدمات رسانی انجام شود.

صادقی گفت: همکاران ما در اورژانس به محض اطلاع از این حادثه و تماس با ۱۱۵ در محل حاضر شده و دانش آموزان دچار مصدومیت گاز مونوکسید کربن را به بیمارستان‌ها منتقل کردند.

او از حضور اکیپ‌های آتش نشانی و امداد گاز در مدرسه فرزانگان دو اردبیل خبر داد و افزود: براساس اعلام مسئولان حوادث گاز علت این حادثه نقص در دودکش و تجهیزات موتورخانه بوده که بعد از چند روز تعطیلی مدارس از امروز نسبت به روشن شدن موتورخانه اقدام شده بود که به نظر می‌رسد فرآیند شکل گرفته منجر به انتشار گاز مونوکسید کربن در کلاس‌های درس شده است.

رئیس حوادث دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تصریح کرد: مدیران و معلمان به سرعت دانش آموزان را به بیرون از کلاس‌ها هدایت کرده تا جلوی حوادث ناگوار مرگ و میر گرفته شود چرا که انتشار مونوکسید کربن به علائمی همچون بیهوشی و مرگ منجر می‌شود.

صادقی ادامه داد: در صورتی که دانش آموزی بعد از ترخیص از بیمارستان دچار سردرد باشد می‌توانیم از طریق اکسیژن درمانی شرایط مساعد جسمی و تنفسی را برای او مهیا کنیم.

او اظهار کرد: خوشبختانه این حادثه تا این لحظه مرگ و میری به همراه نداشته و مصدومان تا آخر وقت امروز از بیمارستان‌ها مرخص می‌شوند.

مسمومیت دانش‌آموزان مدرسه فرزانگان اردبیل

به دنبال حادثه گازگرفتگی در مدرسه فرزانگان اردبیل بیش‌ از ۳۰ نفر از دانش‌آموزان این مدرسه دچار مسمومیت شدند.

امروز ۲۶ دی ماه طی تماس با اورژانس و به دنبال مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن در مدرسه فرزانگان اردبیل، بلافاصله چهار دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس ۱۱۵ به محل حادثه اعزام شدند.

طبق گزارش‌های واصله به دنبال این حادثه بیش از ۳۰ مصدوم که دانش‌آموزان این مدرسه هستند به مراکز درمانی منتقل شدند.

منبع: مهر

دیگر رسانه ها

  • علی

    مدیرمدرسه بایدجوابگو ومحکمه شده واخراجگردد

ارسال نظر