درباره ما

درباره ما

گروه رسانه ای «عرشه» مجموعه ای خصوصی است که تلاش می‌کند به‌صورت برخط و چاپی به همراه شما و برای شما «زندگی را جست‌وجو کند». عرشه می‌خواهد با روایت صادقانه زیست اجتماعی به شما همراهان کمک کند «فردا را فرماندهی کنید».
گروه رسانه ای «عرشه» (شامل هفته نامه چاپی عرشه و پایگاه اطلاع رسانی و خبری عرشه آنلاین)، حاصل تلاش گروهی از روزنامه نگاران ایرانی است که با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق‌مدار اطلاع‌رسانی راه‌اندازی شده‌است. عرشه، رسانه‌ای اجتماعی و توسعه‌گراست که با اولویت قراردادن روزنامه نگاری اجتماعی به عنوان یک سبک، به زوایای مختلف زیست اجتماعی پرداخته، درباره مفاهیم اجتماع، فرهنگ، شهر، زیست، کسب وکار، دیجیتال، ادبیات، هنر، فرهنگ و سیاست با مخاطبان سخن خواهد گفت. گفتن و نوشتن از فقر و نابرابری اجتماعی، بزه‌های گسترده و خاموش، فراگیرشدن آسیب‌هایی که روح جامعه را از درون به جانب ویرانی و بی‌فردایی می‌راند، از دیگر مضامینی است که عرشه پرداختن به آنها را از وظایف خود می‌داند.
ما در این رسانه نوپا تلاش خواهیم کرد پرسش‌های مطرح در قلمروهای مختلف اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و هنری را به‌صورت شایسته‌ای بازتاب داده، با ایجاد هم‌اندیشی دربین متفکران حوزه‌های یادشده الگویی قابل‌قبول از تعامل، تعادل و گفت‌وگو را به‌منظورتحول‌پذیری فرهنگ عمومی جامعه ارائه دهیم.
هرچند چنین ذهنیتی در نگاه نخست شعارزده و کلیشه‌ای جلوه کند، اما احیای روح روزنامه‌نگاری در عصر شتابزدگی ارتباطات و بیراهه‌های تکنولوژی گمشده ماست که برایش در کنار شما مخاطبان آگاه تلاش خواهیم کرد.
ما در گروه رسانه ای «عرشه» همگان و خود را به پیروی از منطق، قانون و اخلاق دعوت می‌کنیم و ضمن احترام به اقوام، پیروان ادیان و اقلیت‌های مذهبی، به هم‌کلامی دوستانه مخاطبان، نقد سازنده و اصلاح‌گر، هم‌سخنی شرافتمندانه با جهان،پایبندیم. همچنین به روزهای روشن پیشرفت و آبادانی این سرزمین در سایه جامعه‌ای مسئولیت‌پذیر و امیدوار خوشبینیم.
«عرشه» شهروندی فروتن برای سرزمین رؤیایی زندگی است و تلاش می‌کند آن به آن، تصویری بدیع و البته حقیقی از زندگی مقابل دیدگان مخاطبان به نمایش بگذارد. برای شفافیت و زیبایی این تصاویر به همپایی شما مخاطبان چشم دوخته‌ایم؛ پس در کنارمان بمانید و زندگی را در«عرشه» جست‌و‌جو کنید.

آنچه در عرشه به آن پایبندیم
قانون‌ و اخلاق
به قوانین جاری کشور پایبندیم، از افراط و تفریط دور خواهیم بود و از تهمت و توهین اجتناب خواهیم کرد.
آزادی اطلاعات
از گردش آزاد اطلاعات حمایت می‌کنیم و با صداقت، صحت و جامعیت و پرهیز از انتشار اخبار غیرواقعی وجعلی، اطلاع رسانی به‌هنگام و شفاف خواهیم کرد
استقلال در اطلاع‌رسانی
مشی رسانه‌ای ما، تحلیلی - خبری است. خود را در امر اطلاع‌رسانی مستقل می‌دانیم. رعایت امانت در اطلاع رسانی  و ذکر منابع خبری رسانه ها سرلوحه کار ما خواهد بود.
اعضای گروه رسانه ای «عرشه» همواره خود را ملزم به صداقت در انتشار محتوا و حفاظت از حقوق شهروندان می‌دانند و برای دستیابی به این مهم متعهد می‌شوند میثاق نامه اخلاق حرفه‌ای «عرشه» را به‌طور کامل اجرا کنند.