گران‌ترین فوتبالیست ایران را بشناسید + عکس

گران‌قیمت‌ترین فوتبالیست ایران را بشناسید. سیر رشد فوتبالی گران‌قیمت‌ترین فوتبالیست ایران از طریق سایت ترانسفر مارکت بررسی شده است.

گران‌ترین فوتبالیست ایران را بشناسید + عکس

مهدی طارمی گرانقیمت‌ترین فوتبالیست ایران است. مهدی طارمی، ستاره تیم ملی فوتبال ایران و عضو باشگاه پورتو، مسیری طولانی را برای رسیدن به عنوان ارزشمندترین بازیکن فوتبال ایران طی کرده است. سیر رشد فوتبالی مهدی طارمی از طریق سایت ترانسفر مارکت بررسی شده است. ارزش مهدی طارمی در حال حاضر، به ۲۰ میلیون یورو (بیش از هزار میلیارد تومان) رسیده است و به گران‌ترین فوتبالیست کنونی ایران تبدیل شده است.

بیشتر بخوانید: عکس های جشن خصوصی مهدی طارمی لو رفت + تصاویر

مهدی طارمی، ستاره تیم ملی فوتبال ایران و بازیکن ایرانی تیم فوتبال پورتو با درخشش در چند سال گذشته برای اژد‌ها در لیگ برتر پرتغال به گران‌ترین بازیکن فوتبال ایران تبدیل شده است.

سیر رشد فوتبالی طارمی از طریق سایت ترانسفر مارکت بررسی شده و در زیر می‌توانید سیر رشد ارزش ستاره ایرانی در ۱۰ سال گذشته را مطالعه کنید.

بیشتر بخوانید: سکوت طارمی درباره وقایع اخیر کشور شکست | شرمنده شدم

طارمی فوتبالش را به صورت حرفه‌ای از باشگاه ایران جوان بوشهر در سال ۲۰۱۴ آغاز کرد. طبق اعلام سایت «ترانسفر مارکت» ارزش این بازیکن ایرانی در سال ۲۰۱۴، ۱۵۰ هزار یورو (بیش از ۸۰۰ میلیون تومان) بوده است.

مهدی طارمی

اما رشد ارزش طارمی با پیوستن به پرسپولیس در سال ۲۰۱۵ آغاز شد و قیمت این بازیکن به ۴۰۰ هزار یورو افزایش یافت. ستاره بوشهری بعد از دو سال درخشش در ترکیب سرخ پوشان و قهرمانی در لیگ ایران و آقای گلی ارزش خود را به یک میلیون یورو در سال ۲۰۱۶ رساند.

طارمی در دو سال بعدی حضورش در پرسپولیس دوباره خوش درخشید و قیمتش دو برابر شد تا ارزشش قبل از جدایی از پرسپولیس در سال ۲۰۱۸ به دو میلیون یورو برسد.

مهدی طارمی

بعد از محرومیت ۴ ماهه به خاطر تخلف در انتقال به لیگ ترکیه ارزش طارمی به ۱.۷۰۰ میلیون یورو کاهش یافت و راهی لیگ ستارگان قطر شد و برای تیم الغرافه بیش از یک سال بازی کرد.

طارمی در اولین فصل حضورش در ترکیب ریوآوه آنقدر خوش درخشید که ارزش خود را به ۴ میلیون یورو رساند. طارمی در اولین فصل حضور در لیگ پرتغال با تیم ضعیفش در یک قدمی آقای گلی قرار گرفت.

مهدی طارمی

طارمی با ۱۸ گلی که در لیگ برتر پرتغال به ثمر رساند، ارزش خود را به ۱۰ میلیون یورو افزایش داد. ستاره ایرانی با درخشش خود باعث شد تا پورتو غول فوتبال پرتغال را مجاب کند تا او را جذب کند.

مهدی طارمی

ستاره سابق پرسپولیس بعد از انتقال به پورتو ارزشش به ۱۲ میلیون یورو در سال ۲۰۲۱ رسید.

او در سال ۲۰۲۲ ارزش خود را به ۱۷ میلیون یورو افزایش داد و در نهایت در سال ۲۰۲۳ ارزش این ستاره ایرانی به ۲۰ میلیون یورو (بیش از هزار میلیارد تومان) افزایش یافت تا به گرانترین فوتبالیست کنونی ایران تبدیل شود.

منبع: فارس

دیگر رسانه ها

ارسال نظر