مسابقات فرمول یکFormula ۱

سیل این مسابقات مهم را لغو کرد + عکس

سیل مسابقات مهم «Formula 1» را لغو کرد

سیل این مسابقات مهم را لغو کرد + عکس

سیل ویرانگر و خطر رانش زمین، مسابقات مهم فرمول یک «Formula ۱» را لغو کرد. منطقه امیلیا از سوی مقامات در سطح هشدار قرمز سیل قرار گرفته است؛ این در حالی است که در پی بارش شدید باران، خیابان‌ها پر از آب شده‌اند و خطر سیل ویرانگر و رانش زمین، منطقه را تهدید می‌کند.

در پی جاری‌شدن سیل در منطقه «امیلیا رومانیا» ایتالیا و پس از توافق فرمول یک و مقام‌‌های محلی «مسابقات اتومیبل‌رانی جایزه بزرگ» لغو شد و به زمان دیگری موکول شد.

روزنامه «گاردین» امروز (چهارشنبه) نوشته سران فرمول یک قصد ندارند مقام‌های محلی را برای برگزاری این مسابقه تحت فشار قرار دهند و برگزاری این دور در سال جاری میلادی احتمالاً انجام نخواهد شد.

مسابقات فرمول یک

این تصمیم فرمول یک پس از آن اتخاذ شد که «متئو سالوینی» وزیر حمل و نقل ایتالیا از سران فرمول یک خواسته بود به دلیل شرایط نامناسب منطقه، مسابقات را به تعویق بیندازند.

مسابقات فرمول یک

منطقه امیلیا رومانیا از سوی مقام‌های ایتالیایی در سطح هشدار قرمز قرار گرفته و این در حالی است که در پی بارش شدید باران، خیابان‌ها پر از آب شده‌اند و خطر سیل ویرانگر و رانش زمین، منطقه را تهدید می‌کند. ۲ نفر هم جان خود را از دست داده‌اند.

مسابقه فرمول یک ایتالیا در امیلیا رومانیا که ششمین دور مسابقات ۲۰۲۳ بود، قرار بود روز یکشنبه ۳۱ اردیبهشت و در پیست «انزو فراری» برگزار شود.

در جدول کلی رقابت‌های فرمول یک «مکس وراشتاپن» راننده هلندی-بلژیکی تیم ردبول با ۱۱۹ امتیاز صدرنشین است، «سرجیو پرز» هم‌تیمی مکزیکی او دوم است و «فرناندو آلونسو» راننده اسپانیایی تیم «آستون مارتین» با ۷۵ امتیاز در رده سوم قرار گرفته است.

مسابقات فرمول یک

منبع: فارس

دیگر رسانه ها

ارسال نظر