شانس بزرگ یحیی گل محمدی

اینجا جایی است که یکی از ملتهب‌ترین تصمیمات فنی سرمربی پرسپولیس اتخاذ شد. جدایی رامین رضاییان از جمع سرخپوشان که ناشی از بی‌میلی باشگاه به تمدید قرارداد او بود، یک بحران بالقوه برای یحیی گل‌محمدی به شمار می‌آمد.

شانس بزرگ یحیی گل محمدی

اگرچه پرسپولیس امسال از نظر «پنجره خرید» یک نقل‌وانتقالات استثنایی را پشت سر گذاشت، اما در بحث جدایی بازیکنان و نیز عدم‌جذب تعدادی از نفرات شناخته‌شده بحث و ابهاماتی وجود داشت که می‌توانست برای سرخپوشان چالش بالقوه باشد. با وجود این، یحیی گل‌محمدی خوش‌شانس بود که معادلات در این زمینه تا حدود زیادی خوب پیش رفت و چندان جایی برای گله‌گزاری منتقدان نماند.

حامد لک دوران پرفراز و فرودی در پرسپولیس داشت؛ اوایل در سطح یکی از بهترین دروازه‌بان‌های آسیا ظاهر شد و نقش مهمی در راهیابی سرخپوشان به فینال لیگ قهرمانان آسیا ایفا کرد، اما در ادامه رو به نزول گذاشت و به جرأت می‌توان گفت ازجمله عوامل قهرمان‌نشدن قرمز‌ها در لیگ بیست‌ویکم بود. او ابتدای فصل جاری به مس رفسنجان پیوست و فعلا عملکرد بسیار خوبی در این تیم داشته است. اگرچه مس با دریافت تنها ۴ گل خورده صاحب یکی از بهترین خطوط دفاعی لیگ برتر است، اما درخشش لک فشار چندانی متوجه گل‌محمدی نمی‌کند، چراکه علیرضا بیرانوند هم بازگشت پرفروغی به پرسپولیس داشته و فقط ۳ گل خورده است. شاید اگر گلر جانشین لک خوب عمل نمی‌کرد، فشار روی یحیی زیاد می‌شد، اما بیرو او را نجات داده است.

جلال حسینی در حالی کفش‌هایش را آویخت و به کادرفنی پرسپولیس اضافه شد که برخی عقیده داشتند هنوز یک فصل دیگر هم می‌توانست برای این تیم بازی کند. تردیدی نیست که این اواخر اعتماد گل‌محمدی به حسینی کاهش پیدا کرده بود و این مسئله نقش مهمی در خداحافظی جلال داشت. اگر خط دفاعی پرسپولیس خوب عمل نمی‌کرد، حتما حالا از این دست غرولند‌ها زیاد می‌شنیدیم، اما فعلا مرتضی پورعلی‌گنجی و گولسیانی کار را به‌خوبی پیش برده‌اند.

اینجا جایی است که یکی از ملتهب‌ترین تصمیمات فنی سرمربی پرسپولیس اتخاذ شد. جدایی رامین رضاییان از جمع سرخپوشان که ناشی از بی‌میلی باشگاه به تمدید قرارداد او بود، یک بحران بالقوه برای یحیی گل‌محمدی به شمار می‌آمد. به هر حال، رامین هم محبوب است و هم بازیکن توانمندی به شمار می‌آید. او به سپاهان رفت و در عوض دفاع راست این تیم یعنی دانیال اسماعیلی‌فر بعد از سال‌ها گمانه‌زنی سرانجام پرسپولیسی شد. همه منتظر مقایسه عملکرد این دو بازیکن بودند و البته باید گفت فعلا یحیی بابت انتخابش سرافکنده نشده است. اگرچه رضاییان برای سپاهان بازیکن مهمی است و ۳ گل زده و ۲ پاس گل داده، اما دانیال هم با ارسال ۴ پاس گل بهترین بازی‌ساز قرمز‌ها در فصل جاری بوده است.

غیر از فهرست جدا‌شده‌ها، بازیکنانی هم بودند که گل‌محمدی به جذب آن‌ها واکنش مثبت نشان نداد. یکی از این نفرات محمد عباس‌زاده است؛ مهاجم پیشین پرسپولیس که همه می‌دانند چقدر برای بازگشت به این تیم عطش دارد. یحیی او را نادیده گرفت و احتمالا دلیلش هم این بود که کم می‌دود و تحرک کافی ندارد. عباس‌زاده، اما در حال گذراندن یکی از بهترین فصول فوتبالش در تراکتور است. او با ۶ گل در صدر جدول بهترین گلزنان لیگ برتر قرار گرفته و ازجمله گل پیروزی تراکتور بر پرسپولیس در تهران را به ثمر رسانده است، اما یحیی خوش‌شانس است که نسخه جایگزین و گران‌قیمت او در خط حمله جواب داده است. یورگن لوکادیا هلندی ۶ گل برای پرسپولیس زده و تازه موتور شیخ دیاباته هم روشن شده است./همشهری

دیگر رسانه ها

ارسال نظر