خبر فوری:

خطر بیخ گوش ستاره پرسپولیس

بازیکنی که در برخی از مسابقات انتخابی فیکس بود و حتی به‌نظر می‌رسید با ادامه آن روند بتواند در دوحه هم بین ۱۱ نفر اصلی باشد، اما شرایط برایش به شکل دیگری پیش‌ رفته است.

خطر بیخ گوش ستاره پرسپولیس

در فهرست ۲۷نفره کارلوس کی‌ روش برای حضور در اردوی اتریش، نام ۴ دروازه‌بان دیده می‌شود. علیرضا بیرانوند، امیر عابدزاده، حسین حسینی و پیام نیازمند ۴ سنگربانی هستند که طبیعتا نام یکی از آنها برای جام‌ جهانی خط خواهد خورد و ازهمین‌رو رقابت سنگینی بین نفرات حاضر وجود دارد. شاید به جز بیرانوند، بقیه نفرات خطر خط خوردن از اردو و نرسیدن به دوحه را حس می‌کنند. این موضوع حتی شامل امیر عابدزاده هم می‌شود؛ سنگربانی که ۴ سال پیش در فهرست ۲۳نفره و نهایی تیم ملی قرار گرفت و از فاصله آن جام‌جهانی تا این جام‌جهانی روزگار خوبی را پشت سر گذاشت، اما فعلا شرایطش خوب نیست.

بیشتر بخوانید: جایگاه متزلزل پرسپولیسی‌ها پس از سرمربیگری کی‌روش

عابدزاده کوچک که در لیگ پرتغال درون دروازه ماریتیمو دوران درخشانی را پشت سر گذاشته بود، از ابتدای فصل گذشته راهی پونفرادینا در دسته دوم فوتبال اسپانیا شد. آنها فصل گذشته وضع بدی نداشتند، اوایل کار حتی مدعی صعود به لالیگا هم به‌حساب می‌آمدند و نهایتا در پایان فصل روی پله هشتم جدول ۲۲ تیمی این مسابقات قرار گرفتند. فصل جدید اما برای پونفرادینا اصلا خوب شروع نشده است. این تیم از ۵ بازی نخست فقط ۶امتیاز گرفته و با ۹ گل خورده صاحب بدترین خط دفاع این دسته از مسابقات است.

موضوع فقط به کمیت و تعداد گل‌ها هم مربوط نمی‌شود، چرا که در بحث کیفی نیز شاهد عملکرد قابل دفاعی از امیر نبوده‌ایم. او روی چند گل خورده تیمش به‌شدت مقصر بوده و بعضا دروازه‌اش طوری باز شده که فیلم مربوط به آن به‌طور گسترده سر از فضای مجازی درآورده است.

درنهایت کدام دروازه‌بان از فهرست تیم ملی خط می‌خورد؟ هنوز معلوم نیست. با این حال امیر شرایط فوق‌العاده‌ای ندارد؛ کسی که در برخی از مسابقات انتخابی فیکس بود و حتی به‌نظر می‌رسید با ادامه آن روند بتواند در دوحه هم بین ۱۱ نفر اصلی باشد، اما شرایط برایش به شکل دیگری پیش‌رفت./ خبرورزشی

دیگر رسانه ها

ارسال نظر