خبر فوری:

زاکانی وعده داد: همه امکانات خود را برای نمایش بازی‌های جام جهانی بسیج می‌کنیم

شهردار تهران ضمن بیان اینکه در هر منطقه‌ای به دنبال تاسیس مدرسه فوتبال هستیم، درباره احتمال نمایش بازی‌های جام جهانی در سطح شهر گفت: ظرفیت‌های خودمان را در جهت توسعه ورزش و ایجاد زمینه‌ای تا مردم تسهیلات بهتری مانند دیدن این رویداد داشته باشند، بسیج می‌کنیم.

زاکانی وعده داد: همه امکانات خود را برای نمایش بازی‌های جام جهانی بسیج می‌کنیم

 علیرضا زاکانی در دیدار با علیرضا فغانی، محمدرضا ابوالفضلی و محمدرضا منصوری ، سه داور بین المللی فوتبال کشور و شاغل در شهرداری تهران که به مناسبت روز جهانی داور انجام شد، اظهارکرد: شهرداری تهران‌ آماده هر نوع خدمت و کمکی در حوزه ورزش است چراکه نگاه ما نگاه ملی است و فراتر از موضوعات خط کشی شده از برافراشته شدن نام و پرچم ایران استقبال می‌کنیم.

زاکانی با اشاره به اینکه برخی از کشورها سعی می‌کنند چهره عقب‌مانده و بدوی از ایران را در جهان القا کنند، اظهارکرد: در مقابل چنین نگاهی، وقتی شهروندان این کشورها به ایران می‌آیند، پیشرفت‌ها و توسعه ایران باعث تعجب و حیرت آنان می‌شوند البته ما به این مقدار قانع نیستیم و باید برای پیشرفت روزافزون کشور و انقلاب اسلامی تلاش کنیم.

شهردار تهران درباره اقداماتی که برای حوزه ورزش در شهرداری انجام می شود توضیح داد: تلاش می کنیم از درون محلات وضعیت چندین رشته مختلف ورزشی را سامان دهیم و در رشته‌های ورزشی مختلف در کف محلات پدیده‌هایی پیدا کنیم.  سعی میکنیم  در هر سال رویدادی برگزار کنیم که ورزشکاران در محلات با هم رقابت کنند و پس از آن نفرات برتر در سطح نواحی و مناطق و در نهایت سطح شهر با هم به رقابت بپردازند.

او با بیان اینکه در هر منطقه ای به دنبال تاسیس مدرسه فوتبال هستیم تا استعدادها شناسایی و شکوفا شوند، اظهارکرد: شهر تهران ظرفیت و پتانسیل زیادی در عرصه ورزش دارد و برای توسعه ورزش در شهر از نظرات و همفکری شما استفاده می‌کنیم.

بر اساس این گزارش زاکانی در حاشیه این دیدار گفت: افتخار می‌کنیم که این داوران در کنار تلاشی که در شهرداری تهران دارند، در عرصه‌های مختلف و در جام جهانی بر افتخارات قبلی بیفزایند و امروز از نظرات شان بهره مند شدیم و تلاش می کنیم برای آنان زمینه خدمت را در حوزه های مختلف فراهم کنیم.

شهردار تهران درخصوص احتمال نمایش بازی‌های جام جهانی در سطح شهر توضیح داد: ظرفیت های خودمان را در جهت توسعه ورزش، فرهنگ انجام ورزش و ایجاد زمینه ای که مردم تسهیلات بهتری مانند دیدن این رویداد داشته باشند، بسیج می کنیم و امیدواریم در این قالب نیز خدمات شایسته‌ای به مردم ارائه دهیم.

شهردار تهران در مراسم رونمایی از کاپ جام جهانی در برج میلاد تهران نیز گفت: بخش های شیرینی از زندگی خودمان را با بزرگان فوتبال سپری کردیم که امروز در جمع ما حاضر هستند. فوتبال ایران به عنوان نمایندگان ملت بزرگ ایران در جام جهانی ان شاء الله خودش خواهد درخشید.

شهردار تهران افزود: تیم داوری ایران هم از جمله آقای فغانی هم درخشش ویژه‌ای خواهند داشت. لازم است از جانب خودم این تبریک را داشته باشم و امیدوار باشم که ما بتوانیم با خلق افتخاری دیگری ملت خودمان را سرافراز کنیم. به هر حال مدیریت شهری یک رسالت و مسئولیت بزرگ را برای خود قائل است. توجه به ورزش به مثابه کاری که سلامت جامعه و مردم را به ارمغان می‌آورد، یک فرصت طلایی است.

او ادامه داد: هر چقدر در ورزش تلاش کنیم، برای سلامتی جامعه فرصت خلق کرده‌ایم. ورزش یکی از بهترین فرصت‌هایی است که در آن با مشارکت و حرکت در مسیر ایجاد یک فعالیت جمعی، زمینه انسجام اجتماعی و وحدت ملی ما را به دنبال دارد. از این بابت هم ورزش مغتنم است و توجه ویژه‌ای به این مقوله داریم.

شهردار تهران یادآور شد: ورزشکاران بزرگ برای ملت کسب افتخار می‌کنند و منجر به یک هویت ملی می‌شود. ورزش برای ما به عنوان یک موهبت و جایگاه ویژه مطرح است. امروز مفتخریم در جمع ورزشکاران تلاشگر و افتخارآفرین فوتبال هستیم. فوتبال زمینه تلاش، کوشش و فعالیت آحاد مردم را برای ما به دنبال دارد. فارغ از اینکه چه کسی گل می‌زند، مهم این است که به پیروزی می‌رسیم. وقتی همین دلداگی جوانان و ملت را به تیم ملی فوتبال می‌بینیم، متوجه ارزش خلق افتخار برای ملت می‌شویم. تلاش می‌کنیم با همه وجود به ورزش کشور کمک کنیم. امیدواریم خادمان خوبی برای ورزش این مملکت باشیم.

فغانی: در مجموعه شهردار مشغول به کار بودم

در ادامه دیدار علیرضا فغانی داور بین المللی فوتبال کشور با شهردار تهران، این داور گفت: نگاه به کشور ما با توجه به جوسازی های برخی از کشورها مثبت نیست اما با نمایش قابلیت های ایران در عرصه های جهانی، این نگاه به تدریج در حال تغییر است.

او افزود: شهرداری در زمینه حمایت از استقلال و پرسپولیس و استعدادهای عصر جدید بسیار تلاش کرده است و امیدواریم از تیم داوری نیز حمایت کند.بعد از جام جهانی ۲۰۱۸ قرار شد هر موقع در ایران حضور دارم در لیگ برتر کشور قضاوت و در مسابقات بین المللی نیز با اسم ایران عزیز حضور پیدا کنم. اگر در جام جهانی آینده حضور پیدا کنیم، سومین دوره جام جهانی است. افتخار دارم در مجموعه شهرداری مشغول به کار بودم و این مجموعه در گذشته و حال نهایت همکاری و حمایت از ما را برای اعزام به مسابقات داشت.

 

منبع: ایسنا

دیگر رسانه ها

ارسال نظر