خبر فوری:

ماجرای فوتبالیستی که ۷۰ درصد کبدش را به مادر اهدا کرد

روبرت پریچ کومشیچ در ماه مارس با تصمیم مشکلی مواجه شد اما کاملا مطمئن بود که چه برنامه‌ای دارد:" ماموریتم مشخص بود: می خواستم مادرم درمان شود. برایم بقیه چیزها مهم نبودند یا بهتر بگویم که کاملا بی اهمیت بودند."

این بازیکن جوان حاضر شد زیر تیغ جراحی برود و ۷۰ درصد کبدش را در اختیار پزشکان قرار داد تا آن را به مادرش لیلیانا پیوند بزنند. او می گوید که مادرش ۱۳ سال بیمار بوده است و تا کنون بدنش سه بار پیوند کبد اهداکننده را پس زده است. قبلا برادرش و همسرش اهداکنندگان بودند و در نهایت خودش پذیرفت که کبدش در اختیار مادرش قرار بدهد. روبرت به راحتی  پذیرفت که قید فوتبال را بزند و به استانبول سفر کند تا به مادرش را نجات دهد.

حالا و پس از چند ماه، لیلیانا همچنان به درمان ادامه می دهد و روبرت شرایط خوبی برای بازگشت به فوتبال دارد. وی می گوید:« کبدم دو ماه پس از عمل دوباره خودش را ریکاوری کرد. ترجیح می دهم که از من قهرمان ساخته نشود، کاری را انجام دادم که هر آدمی که در یک خانواده خوب بزرگ شده باشد، آن را انجام می دهد. مادرم به من زندگی داد و من هم به افزایش عمرش کمک کردم.»

مهاجم بوسنیایی در تیم سیبالیا در لیگ دسته دو کرواسی بازی می کند. وی البته تجربه حضور در اکادمی آلاوز در سال ۲۰۱۸ را هم دارد. او حالا کاملا درمان شده و آماده بازگشت به فوتبال است. وی افزود::«حس خیلی خوبی دارم. انگیزه بالایی دارم. روحیه ام از همیشه بالاتر است. اتفاقاتی که رخ داد، به من روحیه داد و آماده روزهای بزرگ هستم.»

 

منبع: خبر ورزشی

دیگر رسانه ها

ارسال نظر