خبر فوری:

مشکل سهمیه بزرگسالان استقلال حل شد

خروج نام صالح حردانی، عزیزبک آمانوف و ابوالفضل جلالی از لیست بزرگسالان استقلال.

 یکی از مشکلاتی که استقلال برای جذب بازیکن جدید با آن روبرو شده بود، پر شدن لیست بازیکنان بزرگسال بود. این لیست با حضور بازیکنانی مانند حردانی، جلالی و آمانوف افزایش یافت به نحوی که آبی ها برای جذب بازیکن بزرگسال جدید، نیازمند جدایی چند نفر از بازیکنان فصل قبلشان بودند.

طبق قوانین سازمان لیگ، در سهمیه سنی تیم ها بازیکنی در لیست زیر ۲۵ سال تیم خود قرار می گیرد که فصل قبل در لیست زیر ۲۳ سال همان تیم حضور داشته است.

صالح حردانی و ابوالفضل جلالی فصل گذشته زمانی که به استقلال پیوستند به دلیل اینکه ۲۳ سال را رد کرده بودند در لیست زیر ۲۳ سال استقلال قرار نگرفتند و از آنجایی که شرط قرار گرفتن در لیست زیر ۲۵ سال تیم ها هم این است که فصل قبل را باید در همان تیم سپری کرده باشند پس در لیست زیر ۲۵ سال هم قرار نگرفتند و به لیست بزرگسال استقلال اضافه شدند.

اما این مشکل برای امسال حل شده است. از آنجایی که فصل گذشته این دو بازیکن در سهمیه سنی تیم استقلال حضور داشته اند می توانند در فصل پیش رو در رده سنی خود قرار بگیرند و به لیست زیر ۲۵ سال استقلال اضافه شوند.

آمانوف بازیکن ازبک استقلال هم که فصل گذشته به جمع آبی پوشان اضافه شد شرایطی مشابه این دو بازیکن داشت و در لیست بزرگسال استقلال قرار گرفته بود.

با توجه به اینکه آمانوف هم تا پیش از بسته شدن پنجره نقل و انتقالات تابستانی (۹ شهریور ۱۴۰۱) رده سنی ۲۵ سال را رد نمی کند بنابراین مانند حردانی و جلالی در لیست زیر ۲۵ سال استقلال جا می گیرد.

* در حال حاضر لیست بازیکنان بزرگسال به این شرح است:

۱- سید حسین حسینی، ۲- جعفر سلمانی، ۳- رافائل سیلوا، ۴- روزبه چشمی، ۵- زبیر نیک نفس، ۶- مهدی مهدی‌پور، ۷- سعید مهری، ۸- آرمان رمضانی، ۹- ارسلان مطهری، ۱۰- کوین یامگا، ۱۱- محمدحسین مرادمند و ۱۲- عارف غلامی

* بازیکنان فوق از فهرست سال قبل در تیم باقی مانده اند. بازیکنان جدید زیر نیز در فهرست بزرگسالان قرار می گیرند:

۱۳- سجاد شهباززاده، ۱۴- رضا میرزایی، ۱۵- سید محمد حسینی، ۱۶- کاوه رضایی و ۱۷- پیمان بابایی.

* بازیکنان زیر نیز که به صورت قرضی راهی تیم های دیگر شده بودند، به تمرینات بازگشته اند:

۱۸- آرش رضاوند، ۱۹- امین قاسمی نژاد و ۲۰- سینا خادم پور.

در حال حاضر لیست بزرگسالان آبی ها پر شده و در صورت جذب هافبک خارجی بالای ۲۵ سال، باید حداقل یک نفر از این نفرات از استقلال جدا شوند.

 

منبع: ورزش3

دیگر رسانه ها

ارسال نظر