خبر فوری:

شکست ایران مقابل بلغارستان | زور ایران به میزبان نرسید

تیم ملی والیبال ایران در نخستین بازی از هفته دوم لیگ ملت‌های ۲۰۲۲ با نتیجه ۳ بر صفر مغلوب بلغارستان شد.

تیم ملی والیبال ایران در نخستین بازی از هفته دوم لیگ ملت‌های ۲۰۲۲ با نتیجه ۳ بر صفر مغلوب بلغارستان شد.

به گزارش عرشه آنلاین، تیم ملی والیبال ایران در نخستین بازی از هفته دوم لیگ ملت‌های ۲۰۲۲ از ساعت ۲۱:۳۰ امروز سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ در شهر صوفیه به مصاف تیم ملی بلغارستان رفت و با نتیجه ۳ بر صفر شکست خورد.

بهروز عطایی، سرمربی تیم ملی ایران برای شروع بازی از ترکیب شجاعانه‌ای استفاده کرد و ترجیح داد، کاپیتان میلاد عبادی‌پور را به کار نگیرد. امیرحسین اسفندیار، مرتضی شریفی، امیرحسین توخته، مهدی جلوه، محمدطاهر وادی، امین اسماعیل‌نژاد و محمدرضا حضرت‌پور (لیبرو) بازیکنان شروع کننده بازی در این دیدار بودند.

بلغارها که پس از ۴ باخت در هفته نخست لیگ ملت‌ها به صوفیه آمده بودند تا جبران مافات کنند در ست نخست با دو سرویس بدون بازگشت، ۳ اشتباه کمتر و استفاده به موقع از مهاجمان سرعتی، ۲۵ بر ۱۹ برنده شدند.

ست دوم با برتری ایران آغاز شد اما تیم ملی بلغارستان با تکیه بر سرویس‌های خود و کنترل مهاجمان روی تور ایران، بازی را به تساوی کشاندند و حتی در امتیاز ۱۶ پیش افتادند. بهروز عطایی در وقت استراحت از بازیکنانش خواست تا هوشمندانه‌تر و بدون عجله بازی کنند. عبادی‌پور در این ست برای تقویت دریافت و به دنبال آن، حمله ایران به زمین آمد. تیم بلغارستان با دو سرویس متوالی خوب به امتیازهای ۲۳ و ۲۴ رسیدند در حالی که ایران در امتیاز ۲۳ متوقف شده بود. امتیاز ۲۵ هم در این ست به حریف اروپایی رسید و شاگردان عطایی در این ست هم ۲۳ بر ۲۵ مغلوب شدند.

تاثیر فاکتور حمله در حملات دو تیم، یکسان بود ولی بلغارها با سرویس‌های خود، برتری مختصر خود را به ایران دیکته کردند. امین اسماعیل‌نژاد با همین حربه، تیم ایران را به بازی برگرداند ولی خطای حمل توپی که داور از مرتضی شریفی گرفت، مجددا بلغارستان را پیش انداخت. اسماعیل مسافر هم در این ست به زمین آمد ولی ضعف ناشی از استرس او در دریافت، باری از دوش تیم ایران بر نداشت. تیم ایران در این ست هم ۲۶ بر ۲۴ شکست خورد تا نتیجه بازی را ۳ بر صفر واگذار کرده باشد.

شکست ۳ بر صفر مقابل بلغارستان اما تفاوت زیادی با شکست ۳ بر صفر مقابل ژاپن در هفته نخست لیگ ملت‌ها داشت. تلاش و میل به پیروزی در بین ملی‌پوشان ایران اگر چه حاصلی نداشت اما دیدن همین تلاش تا حدی راضی کننده بود.

نتایج سایر دیدارهای امروز به شرح زیر است:

اسلوونی صفر - هلند ۳

آرژانتین یک - ژاپن ۳

استرالیا یک - کانادا ۳

برنامه سایر مسابقات تیم ملی والیبال ایران در مرحله گروهی لیگ ملت‌ها به‌‌ وقت تهران به‌‌شرح زیر است:

هفته دوم: گروه چهارم، شهر صوفیه

پنجشنبه ۲ تیرماه؛ ایران ـ آمریکا، ساعت ۲۱:۳۰

جمعه ۳ تیرماه؛ ایران  ـ برزیل، ساعت ۱۸

شنبه ۴ تیرماه؛ ایران ـ کانادا، ساعت ۱۵

هفته سوم: گروه ششم، شهر گدانسک

سه‌شنبه ۱۴ تیرماه؛ ایران ـ لهستان، ساعت ۲۲:۳۰

پنجشنبه ۱۶ تیرماه؛ ایران ـ ایتالیا، ساعت ۱۶:۳۰

جمعه ۱۷ تیرماه؛ ایران ـ اسلوونی، ساعت ۱۹:۳۰

شنبه ۱۸ تیرماه؛ ایران ـ صربستان، ساعت ۱۹:۳۰

منبع: تسنیم

دیگر رسانه ها

ارسال نظر