خبر فوری:

لیورپول قهرمان جام حذفی شد

لیورپول مثل فینال جام‌اتحادیه، در فینال جام‌حذفی انگلیس هم چلسی را در ضربات‌پنالتی شکست داد تا در قهرمانی مسابقات حذفی انگلیس دبل کند.

لیورپول مثل فینال جام‌اتحادیه، در فینال جام‌حذفی انگلیس هم چلسی را در ضربات‌پنالتی شکست داد تا در قهرمانی مسابقات حذفی انگلیس دبل کند.

به گزارش عرشه آنلاین، ورزشگاه ومبلی مثل همیشه میزبان نبرد فینال جام‌حذفی انگلیس بود که این فصل همانند جام‌اتحادیه بین چلسی و لیورپول برگزار شد و پس از تساوی بدون گل در ۱۲۰ دقیقه، لیورپول در ضربات‌پنالتی ۶-۵ برنده و قهرمان شد.

لیورپول بازی را بهتر شروع کرد و فرصت‌های خوبی هم برای گلزنی داشت، اما چلسی که در این فینال زردپوش بود به تدریج پیش آمد و این تیم هم موقعیت گلزنی داشت. فرصت‌هایی که آلونسو در موقعیت تک‌به‌تک مقابل آلیسون و ژوتا در محوطه جریمه هدر دادند هم باعث شدند تا این نیمه با تساوی بدون‌گل تمام شود. تلخ‌ترین لحظه برای لیورپول مصدومیت صلاح و بیرون رفتن او در دقیقه ۳۳ بازی بود.

اولین سفارش برنده اس! تا ۵۰درصد تخفیف در سفارش محصولات پروتئینی

اولین سفارش برنده اس! تا ۵۰درصد تخفیف در سفارش محصولات پروتئینی

پیشنهاد امروزYektanet: Vaccine

نیمه دوم با ضربه ایستگاهی تماشایی آلونسو در دقیقه ۴۷ آغاز شد که این ضربه به تیر دروازه لیورپول برخورد کرد. در ادامه دقیقه ۵۲ هم شوت عالی دیاس با فاصله بسیار کم به بیرون رفت. در دقایق پایانی دیاس و ژوتا دو مرتبه تیر دروازه چلسی را به لرزه درآوردند. در پایان ۹۰ دقیقه دیدار چلسی و لیورپول مثل فینال جام‌اتحادیه و هردو بازی این فصل دو تیم در لیگ برتر با نتیجه مساوی خاتمه یافت. دومین بدبیاری برای لیورپول مصدومیت فان‌دایک بود که او هم دقیقه ۹۱ جایش را به ماتیپ داد.

وقت‌های اضافه بازی محتاط از سوی دو تیم دنبال شد و کمتر هم فرصت گلی روی دروازه دو تیم دیدیم و همانند فینال جام‌اتحادیه کار به ضربات‌پنالتی کشید. در این ضربات لیورپول ۶-۵ چلسی را شکست داد. میلنر، تیاگو، فیرمینو، آرنولد، ژوتا و سیمیکاس برای لیورپول ضربات‌شان را گل کردند و ضربه مانه را هموطنش مندی مهار کرد. برای چلسی هم آلونسو، جیمز، بارکلی، جورجینیو و زیاش گلزنی کردند و آسپیلیکوئتا و مانت ضربات‌شان را هدر دادند.

لیورپول پس از آرسنال دومین تیمی است که در یک فصل هم قهرمان جام‌حذفی می‌شود و هم جام‌اتحادیه. ضمن این که هشتمین قهرمانی لیورپول در جام‌حذفی انگلیس بعد از ۱۶ سال به‌دست آمد.

منبع: فرارو

دیگر رسانه ها

ارسال نظر