خبر فوری:

هرکول ۱۸ساله ایرانی، قوی‌ترین مرد جهان شد

علیرضا یوسفی با رکورد ۱۷۷ یک ضرب، ۲۳۹ دوضرب و مجموع ۴۱۶ کیلوگرم، علاوه بر کسب سه مدال طلا، رکورد دو ضرب جوانان جهان را یک کیلوگرم ارتقا داد.

علیرضا یوسفی رکورد دوضرب جوانان جهان را شکست و قهرمان دسته فوق سنگین جوانان جهان شد.

دومین و آخرین نماینده ایران، علیرضا یوسفی، در آخرین روز رقابت‌های وزنه برداری قهرمانی جوانان جهان در هراکلیون یونان، رکورددار دسته فوق سنگین نوجوانان و جوانان جهان، روی تخته رفت.

علیرضا یوسفی در مسابقات جهانی بزرگسالان ۲۰۲۱ تاشکند وزنه ۲۴۵ کیلوگرمی را مهار کرد؛ وزنه‌ای که برابر با رکورد تاریخی سعید علی حسینی است. اما با وجود این که داوران دو چراغ سفید دادند، با رأی هیئت‌ ژوری نتوانست این وزنه را به نام خود ثبت کند. او امیدوار بود که این بار بتواند این اتفاق تاریخی را به ثبت برساند گرچه که رکورد ورودی او نشانی از چنین قصدی نداشت.

یوسفی این بار به عنوان آخرین وزنه بردار روی تخته آمد و در حرکت اول دوضرب ۲۱۵ کیلوگرم را مهار کرد.

او در حرکت دوم پشت وزنه ۲۳۹ کیلوگرم قرار گرفت که رکورد جوانان را در اختیار خودش بود یک کیلوگرم ارتقا دهد اما وزنه را انداخت.

یوسفی در حرکت سوم وزنه ۲۳۹ کیلوگرم را بالا ی سر برد و توانست رکورد دوضرب جهان را یک کیلوگرم بشکند.او در مجموع رکورد ۴۱۶ کیلوگرم را ثبت کرد و سه مدال طلا گرفت.

بیوگرافی علیرضا یوسفی

علیرضا یوسفی متولد ۵ شهریور ۱۳۸۲ در قائمشهر وزنه‌بردار ایرانی است که در بازی‌های المپیک تابستانی جوانان ۲۰۱۸ موفق به کسب مدال طلای فوق سنگین شد و عنوان قوی‌ترین پسر مسابقات را به دست آورد.

علیرضا یوسفی در دسته به اضافه ۱۰۹ کیلوگرم، رکورد جوانان جهان را شکست. او در رقابت دسته فوق سنگین، توانست با مهار وزنه ۲۳۸ کیلوگرم رکورد دوضرب جوانان جهان را که در اختیار علی داودی بود، یک کیلوگرم ارتقا ببخشد. یوسفی با رکورد ۱۸۳ یک ضرب، ۲۳۸ دوضرب و مجموع ۴۲۱ کیلوگرم  مقام هفتم جهان شد.

او مدال طلای المپیک ۲۰۱۸ جوانان را در کارنامه دارد که در حرکت نخست توانست وزنه ۱۷۳ کیلوگرم را مهار کند و در ادامه بر وزنه ۱۷۸ کیلوگرمی غلبه کرد.

علیرضا یوسفی قهرمان دسته فوق سنگین جوانان جهان

علیرضا یوسفی قهرمان دسته فوق سنگین جوانان جهان

دیگر رسانه ها

ارسال نظر