خبر فوری:

در صورت تساوی امتیازات، قهرمان لیگ برتر چگونه انتخاب می‌شود؟

اشیه‌های ایجادشده در پی اظهارنظر سهیل مهدی درباره ملاک تعیین قهرمان در صورت تساوی امتیازات تیم‌ها تمامی ندارد.

اشیه‌های ایجادشده در پی اظهارنظر سهیل مهدی درباره ملاک تعیین قهرمان در صورت تساوی امتیازات تیم‌ها تمامی ندارد.

به گزارش عرشه آنلاین، در حالی که سازمان لیگ و مسئولان آن همچنان در سکوت به سر می‌برند؛‌ یکی از خبرگزاری های داخلی به مصوبه جلسه ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ دسترسی پیدا کرده که طبق آن، هیچ اشاره‌ای به ملاک قرار دادن گل زده در خانه حریف اشاره نشده است.

سهیل مهدی رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ هفته گذشته در اظهارنظر جنجالی گفته بود:‌ «این مصوبه هیئت رئیسه فدراسیون است و در شروع فصل به باشگاه‌ها و هیئت‌ها ابلاغ شده است. در صورتی که شرایط مساوی باشد، برای انتخاب سهمیه قهرمانی، صعود یا سقوط تیم‌ها؛ بعد از شرایط مساوی امتیازات، به سراغ بازی رودررو می‌رویم».

وی در پاسخ به این پرسش که آیا در صورت تساوی در بازی‌های رفت و برگشت ملاک بعدی گل زده در خانه حریف خواهد بود یا تفاضل گل؟ عنوان کرده بود: «وقتی موضوع نتایج رودررو مطرح می‌شود، بحث تمام این موارد و قانون گل در خانه حریف هم لحاظ خواهد شد».

این در شرایطی که طبق نامه‌هایی که تصاویر آن فاش شده و به باشگاه‌‌ها ابلاغ نیز شده است، موضوع اعلام شده از سوی سهیل مهدی وجود ندارد و مشخص نیست مسئول برگزاری مسابقات لیگ برتر به چه دلیل و روی چه حسابی چنین صحبتی را انجام داده است.

منبع: تابناک

دیگر رسانه ها

ارسال نظر