جانشین بیرانوند در پرسپولیس از اصفهان می آید

به نظر می‌رسد جابجایی دو دروازه‌بان تیم ملی بزرگ‌ترین معامله بین دو مدعی قهرمانی باشد.

 جانشین بیرانوند در پرسپولیس از اصفهان می آید

​داستانی که علیرضا بیرانوند در این فصل نقل و انتقالات درست کرده است به احتمال زیاد باعث پایان کار او در پرسپولیس خواهد شد. مشابه این اتفاق فصل گذشته هم افتاد و بیرانوند با فسخ قراردادش، با باشگاه استقلال وارد مذاکره شد. هر چند بیرانوند در نهایت به پرسپولیس برگشت اما آن اتفاق لطمه بزرگی به محبوبیت بیرو زد.

حالا و در پایان لیگ بیست و سوم هم بیرانوند یک روز بعد از این که باشگاه پرسپولیس بخش عمده‌ای از مطالبات او را پرداخت کرد تصمیم به فسخ قرارداد گرفت. اگر سال گذشته هواداران پرسپولیس در نهایت از بازگشت بیرانوند استقبال کردند اما این بار ظاهرا تمام درها به روی او بسته شده است.

ابتدا به نظر می‌رسید بیرانوند برای رفتن به تراکتور قراردادش را با پرسپولیس فسخ کرده اما به نظر می‌رسد این انتقال پیچیده‌تر از چیزی است که در ابتدا دو طرف تصور می‌کردند و حتی گفته می‌شود ماجرای این انتقال کاملا منتفی شده است و بیرانوند در تلاش است دوباره به پرسپولیس برگردد.

اما مساله این است که این بار پرسپولیسی‌ها تمایلی به بازگشت بیرو ندارند. واضح است که طاقت مدیران و هواداران پرسپولیس از جنجال‌های بی‌مورد و خسته کننده بیرانوند تمام شده است و آنها ترجیح می‌دهند یک بار برای همیشه این ماجرا را تمام کنند. البته که بیرانوند بازیکن مهم و تاثیرگذاری در پرسپولیس بوده است و جدایی او از پرسپولیس می‌تواند اتفاق تلخی باشد. اما پرسپولیسی‌ها می‌خواهند با استفاده از جمله «یک پایانی تلخ بهتر از یک تلخیِ بی‌پایان است» همه چیز را تمام کنند.

سوال مهم اما این است که چه کسی قرار است جانشین بیرانوند باشد. تعداد گزینه‌های داخلی زیاد نیست. برخی رسانه‌ها مدعی شده‌اند باشگاه پرسپولیس تماس‌هایی با پیام نیازمند دروازه‌بان سپاهان گرفته و پیشنهادش را به او داده است. گفته می‌شود اگر نیازمند به پرسپولیس تخفیف بدهد احتمال توافق بین طرفین وجود خواهد داشت.

اما در این بین سپاهان هم بیکار نخواهد نشست. از دست دادن دروازه‌بان خوبی مثل نیازمند قطعا برای سپاهان گران تمام می‌شود و آنها باید به فکر یافتن جایگزین احتمالی او باشند. حالا یک خبرگزاری دولتی خبر داده است که دارد به جذب علیرضا بیرانوند فکر می‌کند تا اگر نیازمند را از دست داد به سرعت یک جایگزین برای او پیدا کند.

اگر این اتفاق بیفتد و دو دروازه‌بان بین تیم‌های پرسپولیس و سپاهان جابجا شوند یکی از بزرگ‌ترین جابجایی‌های تاریخ لیگ برتر صورت خواهد گرفت. البته نکته این است که این جابجایی با توافق دو باشگاه انجام نمی‌شود. بلکه توافق‌ها بین باشگاه‌ و بازیکن انجام می‌شود و باشگاه دوم در جریان این توافق قرار نمی‌گیرد.

منبع:فوتبالی

دیگر رسانه ها

کدخبر: 143035

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت عرشه‌آنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت عرشه‌آنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

      ارسال نظر