لامین یامال درخشش خود را در یورو آغاز کرد

لامین یامال، ستاره جوان اسپانیایی، در اولین بازی خود در یورو 2024 مقابل کرواسی، عملکردی درخشان ارائه کرد و توجهات را به خود جلب کرد. او با 16 سال و 34 روز، به عنوان جوان‌ترین بازیکنی که در تاریخ این رقابت‌ها پاس گل داده، نام خود را ثبت کرد.

لامین یامال درخشش خود را در یورو آغاز کرد

لمینه یامال در دیدار افتتاحیه یورو ۲۰۲۴ اسپانیا مقابل کرواسی در عصر روز شنبه توجهات را به خود جلب کرد. در حالی که اسپانیا یک پیروزی راحت ۳ بر صفر را به دست آورد اما تمرکز روی یامال بود چون وی جوانترین بازیکنی بود که در تاریخ قهرمانی اروپا پاس گل داده است.

به گزارش عرشه آنلاین، اگرچه یامال نتوانست دروازه کرواسی را باز کند اما عملکرد او که شامل یک پاس گل نیز می‌شد، چشم بسیاری از شخصیت‌های فوتبال در سراسر اروپا به دنبال داشت.

یکی از آنها فرناندز یورنته مهاجم سابق اسپانیا بود که گفته که یامال بازیکنی یک گام فراتر از لیونل مسی در سن خود است. حتی مسی در آن سن در این سطح نبود. لمینه یامال کارهای خارق العاده ای انجام می دهد و او را نمی توان با کسی مقایسه کرد.

یامال در ۱۶ سالگی ۱۷ گل در تمام رقابت‌ها به ثمر رساند و به بارسلونا کمک کرد مقام دوم لالیگا را کسب کند و به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا برسد.

در واقع مسی علیرغم رکورد شکست ناپذیرش در بارسلونا، تا ۱۷ سالگی در فوتبال بزرگسالان تاثیری نداشت در حالی که یامال بیش از ۵۰ بازی رقابتی برای بارسلونا انجام داده است. با این حال، آنچه مسی پس از آن به دست آورد، مهم ترین چیز است. هواداران بارسلونا نیز انتظارات مشابهی از یامال خواهند داشت، زیرا به نظر می رسد این جوان اسپانیایی از اسطوره آرژانتینی تقلید کند./ عصر ایران

دیگر رسانه ها

کدخبر: 142266

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت عرشه‌آنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت عرشه‌آنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

      ارسال نظر