چرا پرسپولیس باخت؟

پرسپولیس در روز دوم هفته نخست لیگ قهرمانان آسیا 24-2023 در ورزشگاه بدون هیاهوی آزادی به مصاف النصر و ستارگانش رفت و در نهایت بازی را واگذار کرد

چرا پرسپولیس  باخت؟

پرسپولیس در روز دوم هفته نخست لیگ قهرمانان آسیا ۲۴-۲۰۲۳ در ورزشگاه بدون هیاهوی آزادی به مصاف النصر و ستارگانش رفت.

کنفدراسیون فوتبال آسیا دو سال پیش پرسپولیس را به خاطر انتشار پست علیه باشگاه هندی به یک بازی بدون تماشاگر خانگی محروم کرد.

گل‌محمدی: اگر ۱۰ نفره نمی‌شدیم نمی‌باختیم 

سرمربی پرسپولیس: بازی تحت تأثیر اتفاقاتی خیلی بد برای ما بود، مقابل تیم باکیفیتی بازی کردیم. اگر یکی از این اتفاقات نمی‌افتاد و به ویژه ۱۰ نفره نمی‌شدیم این نتیجه رقم نمی‌خورد.

  زمین هم آنقدر خراب بود که هر دو تیم را تحت تأثیر خودش قرار داده بود و آن کیفیت فنی که دو تیم باید به نمایش بگذارند، در این زمین برآورده نشد.

 

گزارش نیمه نخست

دقیقه ۵: مهدی ترابی با آسیب‌دیدگی روبرو شد و گل‌محمدی ناچار شد در همان ابتدای بازی او را تعویض کند.

دقیقه ۱۰: ارسال تند و تیز بازیکن النصر به مقابل دروازه پرسپولیس با لمس ناقص مانه همراه شد که این توپ با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

 

دقیقه ۲۰: ارسال مانه به داخل محوطه جریمه پرسپولیس پس از دفع ناقص مدافعان با هد غنام در موقعیتی عالی به رونالدو رسید، اما ضربه سر فوق ستاره النصر درست به جایی رفت که بیرانوند قرار داشت تا دروازه‌بان پرسپولیس به راحتی توپ را مهار کند.

 

دقیقه ۲۳: شوت غنام در میانه راه به علی نعمتی برخورد کرد تا به گوشه دروازه پرسپولیس کمانه کند، اما بیرانوند به خوبی این توپ را دفع کرد و به کرنر فرستاد.

 

دقیقه ۳۴: شهاب زاهدی روی پرتاب اوت وحید امیری در زاویه‌ای بسته در موقعیت تک به تک با دروازه‌بان النصر قرار گرفت، اما مهاجم پرسپولیس نتوانست از این موقعیت استفاده کند و پاس کات بکش به جایی رفت که بازیکنی از پرسپولیس قرار نداشت.

 

دقیقه ۳۶: ارسال مانه برای رونالدو که در موقعیت آفساید قرار داشت با دخالت کنعانی‌زادگان از مقابل او دور شد، اما توپ به جایی رفت که اوتاویو در موقعیت دروازه خالی گل‌زنی کرد، اما به خاطر قرار داشتن رونالدو در موقعیت آفساید، این گل مردود اعلام شد.

 

دقیقه ۴۱: مثلث بروزوویچ، مانه و رونالدو در این دقیقه النصر را تا آستانه به ثمر رساندن گل برد، اما پاس مانه به مقابل دروازه پرسپولیس به رونالدو نرسید تا این موقعیت با خوش‌شانسی به نفع پرسپولیس از دست برود.

 

نیمه دوم

 

دقیقه ۵۲: خطای بی‌مورد میلاد سرلک روی رونالدو باعث شد که داور ازبک به او کارت زرد دوم را نشان دهد و این بازیکن را اخراج کند. البته داور در این صحنه ابتدا به خاطر نداشت که سرلک کارت زرد دارد و پس از اصرار‌های اوتاویو متوجه این موضوع شد.

 

دقیقه ۶۰: ارسال خوب سعید صادقی به داخل محوطه جریمه النصر در موقعیتی خوب به شهاب زاهدی رسید، اما ضربه سر مهاجم پرسپولیس از بالای دروازه به بیرون رفت.

 

دقیقه ۶۲ (گل اول النصر): بروزوویچ با نفوذ از جناح چپ، پاس کات بکی داد که این توپ به غریب رسید و او به سمت دروازه پرسپولیس شوت زد. با این که شوت غریب کیفیت لازم را نداشت، اما پس از دفع علی نعمتی، توپ به اسماعیلی‌فرد برخورد کرد تا با بدشانسی محض دروازه بیرانوند باز شود.

 

دقیقه ۷۲ (گل دوم النصر): نفوذ محمد قاسم به داخل محوطه جریمه پرسپولیس با شوت سرکش او از زاویه بسته همراه شد که این ضربه به طاق دروازه بیرانوند چسبید.

 

ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، علی نعمتی (سروش رفیعی، دقیقه ۷۲)، مسعود ریگی، محمدحسین کنعانی‌زادگان، مرتضی پورعلی گنجی، مهدی ترابی (شهاب زاهدی، دقیقه ۸ (یاسین سلمانی، دقیقه ۸۷))، میلاد سرلک، دانیال اسماعیلی‌فر، وحید امیری، سعید صادقی (سینا اسدبیگی، دقیقه ۸۷) و محمد عمری (امید عالیشاه، دقیقه ۷۲).

 

ترکیب النصر: نواف عقیدی، سلطان الغنام (نواف البوشیل، دقیقه ۸۵)، عبدالله العمری، آیمریک لاپورت، محمد قاسم، عبدالله الخیبری، اتاویو، مارسلو بروزوویچ (سامی الناجی، دقیقه ۸۰)، عبدالرحمان غریب، سادیو مانه (خالد الغنام، دقیقه ۸۵) و کریستیانو رونالدو (مشاری النمر، دقیقه ۱+۹۰).

دیگر رسانه ها

کدخبر: 106780

سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها

      ارسال نظر