هوش مصنوعی فهرست بهترین فیلم‌های سینما را منتشر کرد + اسامی

هوش مصنوعی ۱۰ فیلم برتر تاریخ و فهرست برترین فیلم‌های سینما را منتشر کرد.

هوش مصنوعی فهرست بهترین فیلم‌های سینما را منتشر کرد + اسامی

هوش مصنوعی به حوزه فیلم و سینما هم ورود کرد. هوش مصنوعی فیلم‌های برتر تاریخ را انتخاب و فهرست برترین فیلم‌های سینما را منتشر کرد. ۱۰ فیلم برتر تاریخ سینما به انتخاب هوش مصنوعی منتشر شده‌اند. فناوری‌‌های جدید به‌ویژه هوش مصنوعی، ماهیت فرآیندهای خلاقانه هنری را دستخوش تغییر و تحول ساخته‌ و همین امر منجر به گسترش کاربردهای هوش مصنوعی در هنر شده است.

بیشتر بخوانید: هوش مصنوعی صدای استاد شجریان را هم درآورد | آهنگ «چنان مستم» با صدای بیلی آیلیش! + ویدئو

بیشتر بخوانید: هوش مصنوعی مهستی را زنده کرد + تصویر

دامنه تاثیرپذیری هنر از فناوری جدید به‌ویژه هوش مصنوعی، مدام در حال افزایش است و این روند رو به رشد، قابلیت‌های پرشماری را فراروی کاربران قرار می‌دهد.

فناوری‌‌های جدید به‌ویژه هوش مصنوعی، ماهیت فرآیندهای خلاقانه هنری را دستخوش تغییر و تحول ساخته‌ و همین امر منجر به گسترش کاربردهای هوش مصنوعی در هنر شده است.

دامنه تأثیرپذیری هنر از فناوری جدید به‌ویژه هوش مصنوعی، مدام در حال افزایش است و این روند رو به رشد، ظرفیت‌ها و قابلیت‌های تازه و پرشماری را فراروی کاربران قرار می‌دهد.

اگرچه تاکنون رایانه‌‌ها نقش قابل توجهی در پیشبرد فعالیت‌‌های خلاقانه‌ای مانند سینما، موسیقی، معماری، هنرهای تجسمی و سایر حوزه‌‌های هنر ایفا کرده‌اند، اما محققان این حوزه بر این باورند که باید روابط مستحکم‌‌تری را میان رایانه و خلاقیت هنری، هدف قرار داد.

یکی از تازه‌ترین فناوری‌های ارائه‌شده مبتنی بر هوش مصنوعی، چت‌جی‌پی‌تی (ChatGPT) است که توسط مجموعه OpenAI عرضه شده است. چت‌جی‌پی‌تی یک «چت‌بات» (Chatbot) و ابزاری برای پردازش زبان طبیعی است که توسط فناوری هوش مصنوعی هدایت می‌شود و به کاربران این امکان را می‌دهد تا با یک ربات صحبت کنند و پرسش‌های خود را از آن بپرسند.

در راستای بهره‌برداری از این امکان جدید، به سراغ ربات چت‌جی‌پی‌تی رفتیم و از آن خواستیم تا 10 فیلم سینمایی برتر تاریخ سینما را انتخاب کند.

هوش مصنوعی

در ادامه، پاسخ چت‌جی‌پی‌تی به پرسش فوق را به ترتیب اهمیت مشاهده می‌کنید:

1. «پدرخوانده» ساخته فرانسیس فورد کاپولا

2. «رستگاری در شاوشنک» ساخته فرانک دارابونت

3. «پدرخوانده 2» ساخته فرانسیس فورد کاپولا

4. «شوالیه تاریکی» ساخته کریستوفر نولان

5. «دوازده مرد خشمگین» ساخته سیدنی لومت

6. «فهرست شیندلر» ساخته استیون اسپیلبرگ

7. «ارباب حلقه‌ها: بازگشت پادشاه» ساخته پیتر جکسون

8. «داستان عامه پسند» ساخته کوئینتین تارانتینو

9. «فارست گامپ» ساخته رابرت زمکیس

10. «جنگ ستارگان: امپراتوری ضربه می‌زند» ساخته اروین کرشنر.

دیگر رسانه ها

ارسال نظر