هشدار به کاربران اپل درباره اعلان های جعلی

به کاربران اپل در مورد اعلان های جعلی که می خواهند پول آن‌ها را بدزدند هشدار داده شده است.

هشدار به کاربران اپل درباره اعلان های جعلی

به کاربران اپل در مورد اعلان های جعلی که می خواهند پول آن‌ها را بدزدند هشدار داده شده است.

به گزارش عرشه آنلاین، پاپ آپ‌های مخرب در دستگاه‌های اپل مانند مک بوک‌ها و آیفون‌ها ظاهر می‌شوند. پیام‌های جعلی ظاهراً یک پیام "Apple Security" هستند که "فعالیت مشکوک" را شناسایی کرده است. سپس کاربران را راهنمایی می‌کند تا برای کمک با "پشتیبانی فنی iOS" تماس بگیرند و حتی یک شماره تلفن جعلی در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.

با این حال، این خطا نه قانونی بوده و نه وابسته به پشتیبانی اپل است بلکه این حیله احتمالاً بخشی از یک کلاهبرداری پشتیبانی فنی بوده که هدف آن سرقت پول کاربران است.به طور معمول، کلاهبرداری‌های پشتیبانی فنی شامل یک بازیگر بد است که به طور کلاهبرداری به عنوان یک تکنسین از یک شرکت معتبر ظاهر می‌شود تا از راه دور به رایانه شما دسترسی پیدا کند. پس از انجام این کار، می‌توانند به داده‌ها و اطلاعات حساس ذخیره شده در دستگاه  از جمله حساب‌های بانکی دسترسی داشته باشند.

چگونه این اتفاق می‌افتد؟

این معمولاً به دلیل یک برنامه ناخواسته نصب شده در مک شما ایجاد می‌شود. با این حال، زمانی که کاربر در حال مرور اینترنت است و به یک وب سایت مملو از بدافزار برخورد می‌کند، ممکن است این اتفاق بیفتد. این نوع فعالیت گاهی اوقات به عنوان "scareware" شناخته می‌شود و شامل اعلان‌هایی است که به منظور سرقت اطلاعات شما انجام می‌شود.

چند راه برای کاهش خطر چنین حملاتی وجود دارد. ابتدا مطمئن شوید که یک آنتی ویروس یا فایروال روی کامپیوتر و گوشی خود نصب کرده اید. هرگز روی پاپ‌آپ‌های عجیب و غریب کلیک نکنید، حتی اگر مشروع به نظر برسند.در صورتی که نمی‌توانید یک پاپ آپ را ببندید، باید به تنظیمات رایانه خود بروید و به دنبال فعالیت مشکوک باشید.

به Settings > System Preferences... > Users & Groups > Login data-x-Items بروید. پس از آن به دنبال هر کاربر عجیب و غریبی بگردید و آن‌ها را حذف کنید. همچنین می‌توانید آنتی ویروس خود را برای هر گونه برنامه مخرب بررسی کنید و به این ترتیب آن‌ها را حذف کنید. / باشگاه خبرنگاران

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیگر رسانه ها

ارسال نظر