خبر فوری:

هفت ویژگی جالب اندروید ۱۳ که باید بدانیم

اندروید اخیرا ۷ ویژگی جدید سیستم عامل اندروید ۱۳ را معرفی کرده است که در این مطلب به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

هفت ویژگی جالب اندروید ۱۳ که باید بدانیم

سیستم عامل جدید اندروید ۱۳ را می‌توان آخرین نمونه از تلاش‌های مداوم گوگل برای بهبود خدمات خود دانست. ویژگی‌های جدید این سیستم عامل این امکان را به کاربران می‌دهد تا از تلفن هوشمند خود به طور مؤثرتری برای ارتباطات و سرگرمی بهره ببرند.

به نقل از rahnamato، اندروید اخیرا ۷ ویژگی جدید این سیستم عامل را معرفی کرده است که در این مطلب به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

به‌روزرسانی‌های ویجت Google Drive و Google Keep

 

یکی از نوآوری‌های جدید گوگل ویجت ذخیره‌سازی ابری ارتقاء یافته است. این ویژگی سبب می‌شود تا کاربران تنها با یک ضربه به فایل‌های Google Docs، Google Slides و Google Sheets خود دسترسی پیدا کنند. هر یک از این سرویس‌ها دکمه مخصوص به خود را در صفحه شروع دارند. همچنین با طراحی مجدد ویجت Keep و افزایش اندازه فونت، یادداشت‌برداری ها، یادآوری‌ها و فهرست کار‌ها ساده‌تر شده اند.

انتقال آساتر فایل‌ها بین دستگاه‌ها

با استفاده از Near Share می‌توانید به سرعت و به صورت ایمن، فایل‌ها را بین تلفن‌های اندروید، تبلت‌ها و کروم بوک‌ها مبادله کنید. برای انتقال فایل بین این دستگاه ها، فقط باید دستگاه‌های اندرویدی را که به حساب گوگل شما وارد شده اند، از منو انتخاب کنید. این قابلیت حتی در حالت خاموش بودن صفحه نمایش نیز کار می‌کند. این عملکرد به زودی در دسترس قرار خواهد گرفت.

Google Meet

کاربران اندروید می‌توانند با استفاده از Google Meet ویدئو‌های یوتیوب را پخش کنند و با حداکثر ۱۰۰ عضو خانواده، دوستان یا هر شخصی که انتخاب می‌کنند، در بازی‌های چند نفره شرکت کنند. دستگاه‌ها و تبلت‌های اندرویدی هم اکنون شروع به دریافت این قابلیت کرده اند. همچنین می‌توانند افراد مهم‌تر را در این اپلیکیشن پین کرده و تعامل با آن‌ها را آسانتر کنند.

سفارشی سازی بیشتر

اندروید ۱۳ چندین ویژگی جدید برای سفارشی سازی تجربه کاربری و بهبود ارتباطات ایموجی کاربران در نظر گرفته است که در ادامه به بررسی مهم‌ترین آن‌ها می‌پردازیم.

پیدا کردن ایموجی ایده آل با استفاده از Emojify

با ویژگی جدید اندروید، می‌توانید کلمات را از طریق Gboard به ایموجی تبدیل کنید. می‌توانید به سادگی یک جمله تایپ کنید، طرح انتخابی خود را در Emojify انتخاب کنید و سپس ارسال را فشار دهید. Gboard Beta اکنون به زبان انگلیسی در دسترس قرار گرفته است و به زودی در نسخه پایدار نیز ارائه خواهد شد. برای ارائه آن در زبان‌های دیگر باید مدتی صبر کنید.

 

Emoji Kitchen

با استفاده از این قابلیت کاربران می‌توانند دو ایموجی را با یکدیگر ترکیب کرده و استیکر مخصوص خود را بسازند.

ساعت Wear OS خود را منحصر به فرد سازید

Wear OS با یک ضربه انگشت شما را قادر می‌سازد اطلاعات موردنیاز خود را برای فعالیت‌های روزمره انتخاب کنید. عملکرد جدید keep در این سیستم عامل، سبب می‌شود بتوانید یادداشت‌ها و چک لیست‌ها را از طریق ساعت هوشمند خود مدیریت کنید.

همچنین می‌توانید یادداشت‌ها و چک لیست‌های ایجاد شده در دستگاه‌های دیگر را نیز از طریق ساعت هوشمند خود مدیریت کنید. می‌توانید با استفاده از برنامه و افزونه Bitmoji آواتار منحصر به فرد خود را طراحی و آن را بر روی مچ دست خود مشاهده کنید. این آواتار‌ها بر اساس محیط، سطح فعالیت یا زمان قابل تغییر خواهند بود.

ابزار‌های دسترسی مفید جدید اندروید

اعلان‌های صوتی در برنامه Live Transcribe & Notifications می‌توانند صدا‌های مهم خانه مانند هشدار‌های آتش، آب جاری و ضربه زدن به درب را تشخیص دهند و در صورت وقوع این اتفاقات، به شما هشدار دهند.

اگر از هدفون یا ساعت هوشمند استفاده می‌کنید، با لرزش یا چراغ چشمک زن هشدار‌هایی در مورد این صدا‌ها دریافت خواهید کرد. این ویژگی بسیار مفیدی برای افراد ناشنوا و کم شنوا خواهد بود. کاربران همچنین می‌توانند صدا‌های سفارشی برای هشدار‌های خود تعریف کنند.

Google TV توضیحات صوتی ویدئو‌های زنده را به طور همزمان پخش می‌کند. این قابلیت مفیدی برای افراد نابینا و کم بینا خواهد بود. Google Assistant اکنون کاربران را به مجموعه‌ای از فیلم‌های انتخاب‌شده در Google TV هدایت می‌کند که شامل توضیحات صوتی است.

 

دیگر رسانه ها

ارسال نظر