خبر فوری:

چرا نباید اپل واچ را جیلبریک کرد

جیلبریک اپل واچ باعث باطل شدن مجوزهای اپل بر روی دستگاه می‌شود.

جیلبریک کردن به کاربران اجازه دسترسی به بخش‌هایی که کاربران نمی‌توانند از آن استفاده کنند را می‌دهند. همچین این عمل به آن‌ها امکان می‌دهد برنامه‌های خارج از اپ استور را دانلود کنند.

به گزارش سایتslashgear، قابلیت جیلبریک کردن علاوه بر گوشی‌های اپل در ساعت آن نیز وجود دارد. جیلبریک به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد تا مشاهده کنند پشت صحنه اپل واچ چه می‌گذرد جیلبریک در ظاهر بی ضرر به نظر می‌رسد، اما این عمل باعث آسیب رسی به محصولات اپل می‌شود. در ادامه به مضرات آن‎‌ می‌پردازیم.

جیلبریک باعث می‌شود تا امنیت ساعت شما در برابر بدافزار‌ها  کاهش یابد و به جاسوس افزارها تبدیل شود.  همچنین این عمل ممکن است باعث باطل شدن هرگونه ضمانت بر روی دستگاه اپل شود. با جیلبریک کردن اپل واچ ممکن است برنامه‌همچون iCloud، Apple Pay iMessage، آب و هوا غیر فعال و غیر قابل استفاده  شوند. 

براساس گزارش‌ها، این برنامه‌ها  برای کارکردن به ساختار عادی iOS متکی هستند که جیلبریک باعث اختلال و ایجاد مشکلات امنیتی در آن‌ها می‌شود. 

به طور کلی، جیلبریک کردن اپل واچ باید در صورت نیاز و توسط مهندسان آگاه انجام شود. اگر تازه وارد جیلبریک شده‌اید، بهتر است از انجام این کار با اپل واچ خودداری کنید، زیرا عواقب آن می‌تواند به دستگاه شما آسیب جدی برساند. پس از جیلبریک کردن می‌توانید آن را به حالت کارخانه بازیابی کنید، اما هیچ تضمینی وجود ندارد که کار کند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیگر رسانه ها

ارسال نظر