خبر فوری:

چگونه بفهمیم گوشی ما هک شده است؟

در این مطلب علایمی که خبر از آلوده شدن گوشی به بدافزار‌ها می‌دهند، توضیح داده شده است.

برخی نشانه‌ها وجود دارد که به شما نشان دهد که مهاجمان بدافزار را از طریق یک «برنامه آلوده» به گوشی شما تزریق کرده‌اند.

اولین علامت کاهش عملکرد گوشی شما است. اگر بارگذاری برنامه‌ها خیلی طول می‌کشد یا به طور تصادفی خراب می‌شوند، ممکن است گوشی شما هک شده باشد.

 یکی دیگر از نشانه‌ها این است که باتری گوشی شما خیلی سریع خالی می‌شود. زیرا برنامه آلوده باید از جایی برق بگیرد.

در همین راستا، اگر برنامه داده نامحدودی ندارید و متوجه شدید که در اوایل ماه جاری از حد معمول داده‌هایتان کم شده، می‌تواند نتیجه بدافزاری که گوشی شما در حال اجرا است باشد که شما از آن اطلاعی ندارید.

آیا تعداد زیادی پاپ آپ روی صفحه نمایش گوشی خود می‌بینید؟ احتمالا که گوشی شما توسط ابزار‌های تبلیغاتی مزاحم آلوده شده است.

در حالی که دلایل دیگری به جز بدافزار برای داغ شدن بیش از حد گوشی شما وجود دارد، اما می‌تواند نشانه آلوده بودن گوشی شما باشد.

هنگامی که یک اسکن را اجرا می‌کنید، برنامه آنتی ویروس می‌تواند به شما پیشنهاد‌هایی بدهد که باید دنبال کنید. توصیه می‌کند یک برنامه خاص را حذف کنید، این کار را فورا انجام دهید حتی اگر ترجیح می‌دهید از شر آن خلاص نشوید.

مطمئن شوید که از فایل‌ها و داده‌هایی که می‌خواهید نگه دارید، نسخه پشتیبان تهیه کرده و گوشی خود را پاک کنید. امیدواریم مجبور نباشید به این کار متوسل شوید. اما هک شدن تلفن شما یک مشکل بسیار جدی است که می‌تواند منجر به پاک شدن حساب بانکی توسط یک مجرم شود./ نبض فناوری

دیگر رسانه ها

ارسال نظر