دلیل گرفتگی صدای علیرضا قربانی در کنسرت رشت ؟ جزییات یک شب باشکوه برای خواننده مردمی

ز روز گذشته ویدیویی در فضای مجازی دست به دست می‌شود که مربوط به اجرای علیرضا قربانی در شهر رشت است. این خواننده وقتی گروه در حالِ نواختن است و می‌خواهد آهنگ «خیال خوش» - تیتراژ سریال همگناه را بخواند،‌ دچار گرفتگی صدا می‌شود.

دلیل گرفتگی صدای علیرضا قربانی در کنسرت رشت ؟ جزییات یک شب باشکوه برای خواننده مردمی

علیرضا قربانی در حال برگزاری تور جدید کنسرت‌هایش در نقاط مختلف ایران است. قربانی به تاریخ ۱۶ و ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ در گرگان روی صحنه رفت. قرار بود که در ادامه این تور، رشت مقصد بعدیِ کنسرت علیرضا قربانی و گروهش باشد؛ آنها ۲۳ و ۲۴ اردیبهشت در تالار مرکزی رشت برای چهار سانس روی صحنه رفتند. این اجراها در هر شهری که روی صحنه برود، رپرتوار ثابتی دارد. اجرای رشت اما با اتفاقی همراه بود که آن را نسبت به دیگر اجراها متفاوت کرد.

از روز گذشته ویدیویی در فضای مجازی دست به دست می‌شود که مربوط به اجرای علیرضا قربانی در شهر رشت است. این خواننده وقتی گروه در حالِ نواختن است و می‌خواهد آهنگ «خیال خوش» - تیتراژ سریال همگناه را بخواند،‌ دچار گرفتگی صدا می‌شود. این ویدیو نشان می‌دهد که علیرضا قربانی پس از وقفه‌ای کوتاه تلاش می‌کند به خواندن ادامه دهد؛ اما باز هم گرفتگی صدا به او این اجازه را نمی‌دهد.

مخاطبان این کنسرت، خواننده محبوبشان را تنها نمی‌گذارند و خودشان آهنگ را تا انتها می‌خوانند.

سیدعلی رضوی تهیه‌کننده و مدیر برنامه علیرضا قربانی درباره گرفتگی صدای این خواننده می‌گوید: این مشکل فقط مربوط به همان یک قطعه بود. برخی گفته‌اند که صدای آقای قربانی گرفته است، ولی اینگونه نیست. در واقع آب در گلوی علیرضا قربانی پرید و نتوانست آن قطعه را بخواند.

پرسش بسیاری از علاقه مندان به موسیقی این است که سرنوشت کنسرت رشت به کجا ختم شده است؛ آیا علیرضا قربانی به علت گرفتگی صدایش، کنسرت را نیمه‌تمام گذاشته است! یا اینکه ممکن است علیرضا قربانی با همان صدای گرفته، آن سانس را تا انتها ادامه داده باشد! یا شاید هم این گرفتگیِ صدا در ادامه رفع شده و کنسرت به خیری و خوشی به سرانجام رسیده است.

در همین باره سیدعلی رضوی تهیه‌کننده و مدیر برنامه علیرضا قربانی می‌گوید: این مشکل فقط مربوط به همان یک قطعه بود. برخی گفته‌اند که صدای آقای قربانی گرفته است، ولی اینگونه نیست. در واقع آب در گلوی علیرضا قربانی پرید و نتوانست آن قطعه را بخواند.

او ادامه می‌دهد: بچه‌های ارکستر هم متوجه بودند که مشکلِ حادی نیست، به همین دلیل تا آخر قطعه به نواختن ادامه دادند.

رضوی می‌گوید: از امشب تا جمعه اجراها را در تبریز ادامه می‌دهیم. اول و دوم خرداد در کرمان روی صحنه می‌رویم و چهارم خرداد هم در سیرجان اجرا داریم. زمان اجرا در تهران هم هنوز قطعی نیست؛ اما در تلاشیم که در نیمه دوم خرداد روی صحنه برویم.

علیرضا قربانی متولد ۱۵ بهمن ۱۳۵۱ در تهران، فارغ التحصیل لیسانس رشته بیولوژی از دانشگاه شهید بهشتی تهران است

از سال 1378 تا به اکنون به عنوان خواننده ارکستر ملی ایران به اجرای برنامه پرداخته است

شروع با قرآن و ادامه با خوانندگی

از شش‌ سالگی آموزش قرائت و لحن قرآن را شروع کرده و آن را بسیار جدی دنبال کردم

من در زمینه تلاوت تا سن دوازده‌ سالگی بسیار فعال بودم، و از سال 1363 بطور جدی آموختن موسیقی ایرانی را شروع کردم و با ردیف‌ های آوازی آشنا شدم

بنان الگویم بود

بیشترین تأثیر را مرحوم بنان داشته‌ اند، از ابتدا تا به امروز، آثار مرحوم بنان را از قوی‌ ترین کارهای موسیقایی می‌ دانم، مرحوم بنان برای من جایگاه ویژه‌ای دارند و جزو معدود اساتیدی بودند که آثار ایشان جامعیت داشته است

ازدواج

علیرضا قربانی ازدواج کرده و صاحب دو فرزند دوقلو یک پسر و یک دختر بنام های حافظ و آواز می باشد، می گوید، بى شک با حضور و قدم نهادن این دو برکتِ پروردگار به این جهان، زندگى براى من و همسرم رنگى بسیار دلپذیرتر و پُرمعناترى پیدا کرد

 

دیگر رسانه ها

ارسال نظر