خبر فوری:

خبر خوش برای دختران شیرازی؛ ثبت‌نام در رشته موسیقی آزاد شد

اواخر مرداد سال جاری(1401) بود که خبرِ حذفِ رشته‌ موسیقی برای دختران در هنرستان کامیاب شیراز منتشر شد.

خبر خوش برای دختران شیرازی؛ ثبت‌نام در رشته موسیقی آزاد شد

اواخر مرداد سال جاری(۱۴۰۱) بود که خبرِ حذفِ رشته‌ موسیقی برای دختران در هنرستان کامیاب شیراز منتشر شد. خبری که نگرانی‌ها و واکنش‌های بسیاری را در پی داشت. پیگیری‌ها اما به نتایج خوبی ختم شد. مسئولان آموزش و پرورش در شیراز، به خبرنگار تسینم وعده دادند که قرار نیست رشته موسیقی برای دختران در شیراز حذف شود و بحثِ برون‌سپاری یا عدمِ برون‌سپاریِ این رشته مطرح است.

به گزارش عرشه آنلاین، آنها وعده دادند که ثبت نام دختران در شته موسیقی به زودی انجام خواهد شد. هنرمندان بسیاری هم از تحصیل دختران شیراز در رشته موسیقی حمایت کردند. 

فاطمه ایزدی مدیرهنرستان دخترانه کامیاب شیراز می‌گوید: حدود دو هفته پیش آزمون ورودیِ رشته موسیقی را برگزار کردیم. ۶۰ نفر متقاضیِ تحصیل در این رشته را داشتیم که در نهایت ۴۰ نفر ثبت نامیِ قطعی برای سال تحصیلیِ پیش‌رو داریم. ثبت نام از دخترانِ پذیرفته شده در رشته‌ی موسیقی هم هفته‌ی گذشته انجام شد.

او ادامه می‌دهد: البته قرارداد ما با وزارت آموزش و پرورش به این صورت بود که در کل ۳۰ نفر پذیرش داشته باشیم؛ ۱۵ نفر در رشته‌ی نوازندگی سازهای ایرانی و ۱۵ نفر هم در رشته نوازندگی سازهای جهانی.

ما با رایزنی‌ها و مساعدت آقای دکتر قاسمی و به دلیل استقبالِ متقاضیان و استعدادهایی که در اینجا وجود دارد، ظرفیت ثبت نام را به ۴۴ نفر رساندیم. اما در نهایت چهار نفر از عزیزان به دلایل شخصی انصراف دادند و ۴۰ نفر ثبت نام نهایی برای سال تحصیلی پیش‌رو داریم. کسانی که انصراف دادند یا جابه‌جایی محل زندگی داشتند یا در مدارس نمونه دولتی پذیرفته شدند.

ایزدی درباره برون‌سپاری رشته موسیقی در شیراز می‌گوید: بحث برون‌سپاری هنوز مشخص نیست. تازه موفق به ثبت نام و افزایش ظرفیت شده‌ایم. احتمال اینکه امسال هم این رشته برون‌سپاری شود وجود دارد. اما ما امیدواریم که رشته موسیقی کدِ دولتی بگیرد.

مدیر هنرستان کامیاب ادامه می‌دهد: اینکه آموزش و پرورش نظرش بر دولتی کردن این رشته است، جای امیدواری است. من همیشه پیشنهاد دولتی شدن این رشته را مطرح کرده‌ام و امیدوارم به زودی این اتفاق رخ دهد.

ایزدی درباره حاشیه‌هایی که درباره احتمال حذف رشته‌ی موسیقی در هنرستان کامیاب رخ داد، می‌گوید: این اتفاق هر چند تلخ بود، اما باعث شد که ماجرا به سمت دولتی شدنِ رشته‌ی موسیقی برود. اگر رشته‌ای کد دولتی بگیرد، همیشه برقرار خواهد بود مگر متقاضی نداشته باشد.

او تاکید می‌کند:‌هنرستان دختران کامیاب در مجموع ۹ رشته دارد که از جمله می‌توان به رشته‌های گرافیک، نقاشی، گردشگری، بورس و موسیقی اشاره کرد.

ایزدی درباره حمایت هنرمندان در دورانی که شایعه حذف رشته موسیقی مطرح شده بود، می‌گوید: حمایت هنرمندان دلگرمی بزرگی برای برای بچه‌ها و خانواده‌ها بود. جا دارد که از هنرمندان عزیزی که حمایت کردند تشکر کنم. امیدواریم در آینده از وجود این هنرمندان عزیز، برای رشد بچه‌های هنرستان بهرمند شویم./ تسنیم

دیگر رسانه ها

ارسال نظر