خبر فوری:

انتظامی:

بعد از 10 سال برمی‌گردم

آهنگساز برجسته کشور بعد از 10 سال کنسرت برگزار می‌کند.

انتظامی گفت پس از ده سال کم کاری با رویداد «همراه خاطره‌ها» به صحنه برمی‌گردد.

مجید انتظامی موسیقیدان و آهنگساز گفت: برای این رویداد حدود سه یا چهار ساعت موسیقی نوشته‌ام، اما هنوز تمامی قطعات انتخاب نشده است. خوشبختانه در این کنسرت آقای نصیر حیدریان با من همکاری دارد و در این راستا ضمن نت‌خوانی، گروه ارکستر را آماده می‌کند.

به گفته انتظامی از میان حدود دویست ساعت موسیقی که نوشته است،   در این برنامه، موسیقی‌هایی از  فیلم‌های «کانی‌مانگا»، «جایی برای زندگی»، «مردان آنجلس» و همچنین شیخ بهایی با ساز‌های سنتی، نی، کمانچه، قانون و ... نواخته خواهد شد.

او می‌گوید: ده سال است که من در این عرصه غیبت داشته‌ام چراکه به نظرم شرایط مهیا نبود. خوشبختانه اکنون شرایط بهتر و کنسرت‌های بیشتری برگزار می‌شود و از این رو فکر کردم شاید بتوانم کمکی باشم و تصمیم به فعالیت گرفتم.

به گفته انتظامی در صورتی که در هر کاری به خصوص اثر هنری عشق نباشد، آن اثر به چشم نخواهد آمد. من به هشت سال دفاع مقدس باور داشتم چراکه عشق و صف‌های طولانی را دیدم و در موشک‌باران‌ها زندگی کردم  بنابراین با تمام وجودم کار می‌کردم. وقتی «حماسه خرمشهر» را کار می‌کردم پیانو و وسایل اولیه نداشتم، اما خود را در جبهه احساس کرده و آن را با عشق ساختم. در ابتدا فکر نمی‌کردم مورد قبول قرار گیرد چراکه سلیقه مردم از موسیقی علمی دور بود؛ با این حال مردم به آن علاقه نشان دادند.

انتظامی گفت: من در کارهایم دوست ندارم ارکستر سمفونیک ساکن بنشیند و تماشاگر تشویق کند بلکه معتقدم باید بده بستانی میان ارکستر و تماشاگران صورت گیرد، بنابراین در کارهایم فانتزی‌هایی برای خودم در نظر می‌گیرم و سعی می‌کنم گوشه‌ای از آن فانتزی را با تمام سختی‌ها اجرا کنم. هر اپیزود این کنسرت یک واقعه خرمشهر است.

به گفته انتظامی کل کار موسیقی کلاسیک است و رنگ و بوی ایرانی دارد و با ساز‌های سنتی رنگ‌آمیزی شده است.، تلاش بر این است تا این برنامه به بهترین وجه اجرا شود و  فکر می‌کنم کنسرت خوبی شود و مورد قبول مردم قرار گیرد./ باشگاه خبرنگاران

دیگر رسانه ها

ارسال نظر