خبر فوری:

بازیگر محبوب لوترکینگ درگذشت

بازیگر محبوب مارتین لوترکینگ در ۸۹ سالگی درگذشت.

 نیکل نیکولز یکی از بازیگران پیشگام آمریکایی آفریقایی تبار که با بازی در سریال «پیشتازان فضا» درخشید، در سن ۸۹ سالگی درگذشت؛ وی پس از پایان فصل اول این سریال در دهه شصت میلادی، در فکر ترک این مجموعه بود که با درخواست مارتین لوترکینگ رهبر جنبش مدنی آمریکایی‌های آفریقایی تبار، از رفتن منصرف شد.

کایل جانسون  بازیگر نیکل نیکولز در صفحه اینستاگرام خود خبر از درگذشت این بازیگر داد و نوشت: دیشب، مادرم، نیکل نیکولز، به دلایل طبیعی تسلیم مرگ شد و شنبه شب ۳۰ جولای در سیلورسیتی از دنیا رفت. با این حال، هر نوری، مانند کهکشان‌های باستانی که اکنون برای اولین بار دیده می‌شوند، برای ما و نسل‌های آینده باقی خواهد ماند تا از آن لذت ببریم، از آن بیاموزیم و الهام بگیریم.

نقش نیکولز در سریال «پیشتازان فضا» اوهورا نام داشت، اوهورا در زبان سواحیلی به معنی آزادی است. در این سریال این بازیگر نقش افسری توانا را برعهده داشت که می توانست در صورت نیاز افراد دیگر ایستگاه های فضایی را روی پل هدایت کند او یکی از اولین زنان آمریکایی آفریقایی تبار بود که در یک نقش غیرمرسوم و رایج در تلویزیون آمریکا ظاهر شد.

نیکولز در کنار ایفای نقش در سریال اصلی، در «پیشتازان فضا: سری انیمیشن» نیز صداپیشگی کرد و همینطور در ۶ فیلم اول «پیشتازان فضا» نیز نقش اوهورا را مجددا ایفا کرد. اوهورا در «پیشتازان فضا: سینما» به ستوان فرمانده و در «پیشتازان فضا ۲: خشم خان» به درجه نهایی فرماندهی ارتقا یافت.

مشهور است که نیکولز پس از پایان فصل اول مجموعه «پیشتازان فضا» در دهه شصت میلادی، در فکر ترک این سریال بود تا به برادوی برود و در آنجا حرفه خود را دنبال کند با این حال مارتین لوترکینگ رهبر جنبش مدنی آمریکا که از طرفداران این سریال بود و اهمیت شخصیت نیکولز را در باز کردن درها روی دیگر آمریکایی های آفریقایی تبار در تلویزیون درک می کرد، شخصا نیکولز را متقاعد کرد که در این سریال بماند.

نیکولز که در ۲۸ دسامبر ۱۹۳۲ در رابینز ایالت ایلینویز به دنیا آمده بود فعالیت نمایشی خود را در سن ۱۶ سالگی با آواز خواندن با دوک الینگتون آغاز کرد. از نیکولز یک پسر به نام کایل جانسون به جا مانده است./ ایرنا

دیگر رسانه ها

ارسال نظر