خبر فوری:

انتقاد تند خبرگزاری حوزه از جوکر

خبرگزاری وابسته به حوزه نوشت: لودگی‌های سخیف شرکت‌کنندگان برنامه جوکر و رقص و آوازهای خارج از عرف و.. تنها گوشه‌ای از مسابقه جوکر است که رفته‌رفته بیننده‌ای را که حتی به خود جذب کرده را دور می‌کند.

خبرگزاری رسا که اخبار حوزه را منتشر می‌کند، با انتشار یک یادداشت از مجموعه «جوکر» که توسط احسان علیخانی مجری و تهیه کننده صداوسیما پخش می‌شود، انتقاد کرد و نوشت: جوکر را می‌توان مسابقه‌ای بی محتوا و بدور از اخلاق دانست، مسابقه‌ای که نتوانسته علاقه‌مندانش را هم نگه دارد. این مسابقه‌ها، جزو برنامه‌های سرگرم‌کننده تلویزیونی محسوب می‌شوند که در آن مردم عادی، شخصیت‌های تلویزیونی و حتی افراد مشهور در قالب گروهی یا انفرادی به رقابت می‌پردازند تا بهترین امتیاز را کسب کنند. این جلب نگاه ها به خاطر عوامل مختلفی بود که در این مسابقه وجود داشت، عواملی از قبیل طنز، برنامه ساز قوی و کار بلدی به نام‌ احسان علیخانی، وجود چهره ها یا همان سلبریتی ها و نوآوری که در آن دیده می شد.

این خبرگزاری در ادامه نوشت: این برنامه هر چند سعی دارد که به مخاطبان خود خنده و شاد بودن را القاء کند، اما در درون مایه خود کاملاً نشان می دهد که افراد شرکت کننده در آن برای خندان دیگران چه حرکات زشت و سخیفی از خود نشان می دهند حرکاتی که علاوه بر خارج از عرف ایرانی و اسلامی بودن حتی خارج از عرف انسانی است. این درون مایه بی محتوا در این برنامه نشان می دهد که افراد برای بدست آوردن پول حاضرند چه کارهایی انجام دهند. سلبریتی هایی هم که در این مسابقه دعوت می شوند، حتی در برخی قسمت های آن به همدیگر توهین کرده و به قول معروف از خجالت هم در می آیند.

خبرگزاری وابسته به حوزه در ادامه اضافه می کند: از دیگر چیزهایی که می توان به آن اشاره کرد لودگی های سخیفی است که در آن انجام می شود و مهمان ها برای خندان و حذف رقیب به آن دست می زنند، که این قضیه آن قدر ادامه پیدا می کند که حالتی زننده به خود می گیرد و بیننده را پس می زند. رقص و آوازهای خارج از عرف و کلمات که با بوق همراه می شوند تنها گوشه ای از این مسابقه است که رفته رفته بیننده ای را که حتی به خود جذب کرده را دور می کند.

این نوع رفتارها اگر چه که در غرب چیزی متداول است، اما در جمهوری اسلامی ایران که آداب و رفتار اجتماعی اسلامی و ایرانی رعایت می شود چیزی زشت شمرده شده و حتی مشمئز کننده است. به نظر می رسد از جمله فضاهایی که می‌توان آلوده بودن را در آن دید همینگونه برنامه ها است، که باید گفت هیچ نظارتی بر آن دیده نمی شود.

دیگر رسانه ها

ارسال نظر