خالق فونت‌های فارسی درگذشت

صابر راستی کردار خالق هفت فونت فارسی از جمله وزیری دار فانی را وداع گفت.

خالق فونت‌های فارسی درگذشت

صابر راستی کردار خالق هفت فونت فارسی از جمله وزیری دار فانی را وداع گفت.

 صابر راستی کردار مبدع فونت‌های فارسی از جمله وزیری، شبنم، گندم و متن روز سه شنبه در سن ۳۶ سالگی بر اثر ابتلا به بیماری سرطان ریه و لگن درگذشت.

فونت وزیری مشهورترین اثر این مخترع و برنامه نویس فسایی است که فونت فارسی بسیاری ار نرم‌افزارها و پلت فرم‌های پر استفاده است.

سید وحید آل داوود از اقوام نزدیک مرحوم صابر راستی کردار، به خبرنگار ایرنا گفت: آنطور که او گفت برای خلق فونت خوانای وزیری هفت و نیم سال تلاش کرده و امروز دستاورد او هر روز در برنامه های مختلف مورد استفاده کاربران ایرانی است.

وی افزود: با وجود اینکه حاصل تلاش‌های صابر راستی کردار امروز بسیار مورد استفاده مردم است اما او شخصیتی بسیار فروتن داشت و هیچگاه به بیان تلاش‌ها و دستاوردهای خود نمی‌پرداخت.

آل داوود ادامه داد: او جوانی متدین، مومن و پایبند به اخلاق و ارش‌ها و چهره‌ای منحصر به فردبود.

به گفته او مراسم تشییع و خاکسپاری صابر راستی کردار، خالق فونت‌های فارسی فردا ساعت ۹ صبح در محل رضوانیه شهر فسا برگزار می‌شود و مراسم ختم وی نیز ساعت ۱۵ فردا در مسجد جامع این شهر برپا می‌شود.

آل داوود با بیان اینکه پیگیری‌ها برای دفن این مخترع فسایی در قطعه هنرمندان تا این لحظه بی‌نتیجه بوده، اظهار کرد: او از مخترعانی است که با ابداع هفت فونت فارسی هنر و دانش را با هم پیوند داده و دفن او در این قطعه احترام به مقام علم و هنر است.

دیگر رسانه ها

کدخبر: 114461

اخبار سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها

      ارسال نظر