خبر مهم سفیر ایران در باکو

سفیر ایران در باکو، آخرین وضعیت بازارهای مرزی با بازگشایی مرزهای ایران و آذربایجان را اعلام کرد.

خبر مهم سفیر ایران در باکو

سفیر ایران در باکو با تاکید بر تسریع در تکمیل زیرساخت‌ها در مرز آستارا گفت: انتظار می‌رود به زودی با بازگشایی مرزها، بازارهای مرزی رونق دوباره بگیرند.

سید عباس موسوی، سفیر ایران در جمهوری آذربایجان در جمع خبرنگاران در مرز آستارا اظهار کرد: خوشبختانه گمرک آستارا و بندر چندمنظوره این شهرستان جزو، یکی از فعال‌ترین مناطق گمرکی ما هستند. با افزایش صادرات و واردات، به‌ویژه بعد از بحران اوکراین که واردات روسیه از کشورهای منطقه بخصوص ایران زیاد شد، فشار اصلی روی آستارا بوده است.

سفیر ایران در جمهوری آذربایجان ضمن تشکر از مسئولین استان گیلان، شهرستان آستارا و همچنین مدیران گمرک و سایر دست‌اندرکارانی که به صورت شبانه روزی زحمت می کشند، بیان کرد: هرچند یکسری گرفتاری‌هایی وجود دارد اما این را به فال نیک می‌گیریم. خوشبختانه امسال صادرات ما به روسیه، گرجستان و آذربایجان رونق ویژه‌ای داشته است که جای شکر دارد؛ البته باید زیرساخت‌ها را نیز آماده کنیم.

موسوی گفت: وزارت راه، وزارت امور خارجه، وزارت صمت، گمرک و سایر ارگان‌ها باید دست به دست هم دهند و زمینه روان‌تر شدن کارها را فراهم کنند.

سفیر ایران در جمهوری آذربایجان همچنین با اشاره به اعلام سازمان بهداشت جهانی در زمینه آخرین وضعیت کرونا گفت: امید می‌رود مرزها بازگشایی شوند و بازارهای مرزی ما بتوانند رونق دوباره بگیرند.

دیگر رسانه ها

ارسال نظر