قرارداد جدید ایران و ونزوئلا + جزئیات

جزئیات قرارداد و تفاهم‌نامه جدید بین ایران و ونزوئلا اعلام شد.

قرارداد جدید ایران و ونزوئلا + جزئیات

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره جزئیات تفاهم‌نامه ایران با ونزوئلا بیان کرد: کارخانه تولید کاغذ را به صورت مشترک در آنجا راه‌اندازی می‌کنیم؛ ۸۰ درصد کار پیش رفته است.

محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه جلسه هیات وزیران در جمع خبرنگاران، ضمن تبریک پیشاپیش به مناسبت فرارسیدن نوروز و ماه مبارک رمضان در رابطه با سفر ونزوئلا، اظهار داشت: سفر بسیار خوبی با تفاهم‌های بسیار خوبی صورت گرفت. قرار شد دو تفاهم‌نامه جامع رسانه‌ای و فرهنگی را امضا کنیم.

اسماعیلی عنوان کرد: نکته بعدی در مورد کارکنان وزارتخانه و نهادهای تابعه است که طبق مصوبه دولت، عقب‌ماندگی حقوق و دستمزد کارکنان وزارتخانه را تا حدی برطرف کردیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: برگزاری همایش حکیم نظامی را داشتیم و تندیس آماده شده در میدان ونک نصب خواهد شد. ما به اینها به عنوان مظهر تمدن فرهنگی ایران بزرگ اسلامی نگاه می‌کنیم.

او افزود: در سال ۱۴۰۱ تحولات مهمی اعم از برگزاری موفقیت آمیز جشنواره‌های فجر را داشتیم و وزارت ارشاد به تمامی یا اکثریت قریب به اتفاق وعده‌های خود که اعلام کرده بود، جامعه عمل پوشانده است.

وزیر ارشاد در پاسخ به سوالی درباره جزئیات تفاهم با ونزوئلا بیان کرد: کارخانه تولید کاغذ را به صورت مشترک در آنجا راه‌اندازی می‌کنیم و ۸۰ درصد کار جلو رفته و قرار شده یک مؤسسه فرهنگی ما به نیابت از بخش خصوصی این کار را انجام دهد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان گفت: هفته فرهنگی ونزوئلا در تهران برگزار می‌شود و در ماه نوامبر هم ما آنجا همین رویداد را خواهیم داشت. همچنین تبادلات آموزش رسانه‌ای و مبارزه با اخبار جعلی را در نظر داریم.

منبع: فارس

دیگر رسانه ها

ارسال نظر