علی شمخانی این بار به یک کشور عربی می‌رود | ماجرا چیست؟

علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی تا قبل از پایان سال جاری به یکی از کشورهای عربی منطقه سفر می‌کند.

علی شمخانی این بار به یک کشور عربی می‌رود | ماجرا چیست؟

دبیر شورای عالی امنیت در پاسخ به سفر «شیخ طحنون بن‌زاید آل‌نهیان»، مشاور امنیت ملی امارات به این کشور سفر می‌کند.

دریابان «علی شمخانی» نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی، فردا پنجشنبه ۲۵ اسفندماه ۱۴۰۱، در پاسخ به سفر شیخ طحنون بن‌زاید آل‌نهیان، مشاور امنیت ملی امارات متحده عربی به کشورمان و به دعوت رسمی همتای خود به ابوظبی سفر می‌کند.

بیشتر بخوانید: دلار ۴۷ هزار تومان شد | سفر شمخانی دلار را ارزان می‌کند؟

دریابان شمخانی در سفر به امارات علاوه بر مذاکره با همتای اماراتی خود با مقامات بلند پایه این کشور نیز دیدار و پیرامون مسائل دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی گفتگو خواهد کرد. در این سفر، مسئولان عالی اقتصادی، بانکی و امنیتی دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان را همراهی می‌کنند.

نور نیوز، رسانه نزدیک به شورای عالی امنیت ملی، پیش از اعلام رسمی این خبر، با بیان اینکه دریابان علی شمخانی تا قبل از پایان سال جاری به یکی از کشور‌های عربی منطقه سفر می‌کند، هدف از این سفر را ملاقات با مقامات عالی آن کشور و حل و فصل چند پرونده مهم امنیتی و اقتصادی عنوان کرده است. بنابر گمانه‌زنی رسانه‌ای که البته از سوی مقامات رسمی کشورمان تایید نشده است، یکی از بخش‌های توافق صورت گرفته بین عربستان و کشورمان بازگشایی مسیر انتقال ارز از امارات به داخل کشور است. پیش‌بینی می‌شود در سایه توافق ایران و عربستان، سایر کشورهای حاشیه خلیج فارس و عربی مثل بحرین و مصر هم در مسیر عادی‌سازی روابط دیپلماتیک با ایران گام بردارند. گفتنی است، روابط ریاض و تهران پس از گذشت هفت سال تیرگی در روابط، حالا و با میانجیگری پکن به حالت عادی خود بازگشته است.

سفر علی شمخانی به یکی از کشورهای عربی منطقه

علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی تا قبل از پایان سال جاری به یکی از کشورهای عربی منطقه سفر می‌کند.

نور نیوز، رسانه نزدیک به شورای عالی امنیت ملی در توییتی با اعلام خبر فوق، هدف از این سفر را ملاقات با مقامات عالی آن کشور و حل و فصل چند پرونده مهم امنیتی و اقتصادی عنوان کرد.

اخیرا در سفر شمخانی به چین و مذاکره با همتای عربستانی‌اش توافق تهران و ریاض رقم خورد و دو کشور پس از ۷ سال مجددا روابط خود را از سرگرفتند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیگر رسانه ها

ارسال نظر