مکارم شیرازی خطاب به وزیر کشور:معلوم نیست بازیگر و گرداننده‌ی بازار ارز کیست؟

 آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید با اشاره به لزوم توجه دولتمردان به وضعیت معیشتی مردم اظهار داشت که آنان انتظار حل مشکلات اقتصادی و معیشتی را دارند.

مکارم شیرازی خطاب به وزیر کشور:معلوم نیست بازیگر و گرداننده‌ی بازار ارز کیست؟

 آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید با اشاره به لزوم توجه دولتمردان به وضعیت معیشتی مردم اظهار داشت که آنان انتظار حل مشکلات اقتصادی و معیشتی را دارند.

به گزارش عرشه آنلاین از پایگاه اطلاع رسانی آیت الله مکارم شیرازی ،‌ وی در دیدار احمد وحیدی وزیر کشور افزود:‌ ما نمی‌خواهیم مطلبی بگوییم که سبب تضعیف دولت گردد، اما مردم دچار مشکلات و گرفتاری اقتصادی هستند و انتظار دارند تا گامی جهت حل مشکلات آنان برداشته شود.

آیت الله مکارم شیرازی افزایش نرخ دلار را از عوامل نگرانی و ناراحتی مردم دانسته و تأکید کرد: معلوم نیست بازیگر و گرداننده‌ی بازار ارز کیست؟ آیا دولت سبب افزایش آن می‌شود یا عرضه و تقاضا و یا عوامل خارجی و خارج‌نشینان؟ لذا باید عامل اصلی بازار ارز مشخص شود و جلوی این مسائل گرفته شود.

وی با اشاره به افزایش فروش نفت و درآمدهای ارزی حاصله از آن و همچنین تفاوتی که در نرخ ارز اتفاق افتاده، افزود: باید آثار و نتیجه‌ آن در زندگی و سفره‌ مردم آشکار شود، در حالی که چنین چیزی احساس نمی‌شود.

وی بانک‌ها، قاچاق کالا، عدم تأمین مناسب کالاهای اساسی، مسکن، اشتغال و ازدواج جوانان را از دیگر مشکلات مردم برشمرده و گفت:‌مشکلات اخلاقی همچون طلاق نیز در حال گسترش است که باید نسبت به آن تدبیری اندیشیده شود.

آیت الله مکارم شیرازی به بیشتر شدن فاصله طبقاتی میان قشر کارگر و کارمند با اقشار مرفه جامعه اشاره کرده و اظهار داشت: کارگران و کارمندان بیشترین مشکلات را دارند، چرا که حقوق آنها ثابت بوده ولی اجناس مدام گران‌تر می‌شوند و آن‌ها نمی‌توانند هزینه‌های زندگی خود را با آن مطابقت دهند.

وی همچنین با اشاره به اینکه دولت باید خود در مسأله‌ حجاب پیش‌قدم شود وآن را در مجموعه‌ کارکنان و ادارات خود آغاز کند، افزود: در این زمینه باید کار فرهنگی صورت گیرد و مسأله‌ حجاب را از مدارس ابتدایی به دختران تعلیم داد.

وی در ادامه با اشاره به حوادث اخیر گفت: باید میان کسانی که نسبت به مسائل و مشکلات اقتصادی اعتراض دارند با کسانی که در پی تخریب و آتش‌زدن و یا تبلیغ مسائل ضد فرهنگی هستند و یا عوامل خارجی‌اند، تفاوت قائل شد و با هر کدام رفتار متناسب داشت.

آیت الله مکارم شیرازی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهانت مجله‌ فرانسوی اظهار داشت:‌ کشورهای غربی تابع هیچ قانون اخلاقی نیستند، بدترین اهانت‌ها را می‌کنند، اما نه دادگاهی به آن‌ها رسیدگی می‌کند و نه از سوی دولت خودشان و نه دیگر دولت‌ها محکوم می‌شوند./ ایرنا

دیگر رسانه ها

ارسال نظر