الیاس نادران: انتخابات در تهران به قمار تبدیل شده است

الیاس نادران در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه ۲۴ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی طی نطق میان دستور، گفت: یکی از دلایل ناکارآمدی حوزه اقتصادی و فرهنگی ریشه در انحراف فضای سیاسی کشور دارد.

الیاس نادران: انتخابات در تهران به قمار تبدیل شده است

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: امروز حتی در کلانشهری مثل تهران انتخابات به یک قمار تبدیل شده است و بر این اساس لازم است انتخابات تناسبی شود.

الیاس نادران در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه ۲۴ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی طی نطق میان دستور، گفت: یکی از دلایل ناکارآمدی حوزه اقتصادی و فرهنگی ریشه در انحراف فضای سیاسی کشور دارد. بعد از جنگ به مرور اثرگذاری احزاب، تشکل‌ها و حتی نهادهای روحانی در ساحت سیاسی کشور کمرنگ شد و مجموعه‌ای از عناصر با سابقه اطلاعاتی و امنیتی با گرایش سیاسی نزدیک به هم، مدیریت صحنه را به دست گرفتند.

وی بیان کرد: اولین جرقه این تعارض در فیلم کارناوال عصر عاشورای سال ۷۶ نمایان شد، چیزی که مخیله هیچ عنصر سیاسی غیرامنیتی نمی‌رسید. کم‌کم استفاده از بازیگران، هنرمندان، ورزشکاران و بعضاً اساتید دانشگاه توسط این جریانات امنیتی باب شد. این تعارض در انتخابات ۸۸ و فتنه پس از آن به اوج رسید. آشوب‌های خیابانی، کشته سازی، بیانیه‌های سیاسی تند و به اصطلاح رادیکالیزه کردن فضای سیاسی و اجتماعی کشور از عناصر این مقابله‌ها است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بنده در سال ۹۲ و در جریان مخالفت با یکی از وزرا به امضای وی پای نامه چند نفر در سال ۸۸ اشاره داشتم. در یکی از جلسات یکی از امضا کنندگان که سابقه طولانی دوستی با بنده داشت با اعتراض گفت ما نظر کارشناسی خود را به وزیر اطلاعات گفته‌ایم. به وی گفتم چرا محتوا و محورهای نظرات کارشناسی شما و نمایندگان فلان نامزد که بیانیه سیاسی داده‌اند یکی شده و آن هم ابطال انتخابات است؟

منبع: مهر

دیگر رسانه ها

ارسال نظر