محدودیت ها درباره حجاب زنان کارمند بیشتر می شود؟

نماینده شیراز در مجلس در اظهاراتی از احتمال تعیین محدودیت اجتماعی برای زنان کارمندانی که حجاب خود را رعایت نمی‌کنند خبر داده است.

محدودیت ها درباره حجاب زنان کارمند بیشتر می شود؟

نماینده شیراز در مجلس در اظهاراتی از احتمال تعیین محدودیت اجتماعی برای زنان کارمندانی که حجاب خود را رعایت نمی‌کنند خبر داده است.

احتمال محدودیت جدید درباره حجاب زنان کارمند

بخش‌هایی از گفتگوی پاک فطرت را در ادامه می‌خوانید:

یک مرجع تقلید ممکن است در بحث حجاب سخت‌تر بگیرد و یکی هم سهل‌تر. اما بهترین روش این است که رئیس جمهور محترم، اگر نمی‌ترسد که رأیش در دور بعد ریزش کند، برای یکبار تکلیف مردم را روشن کند.

*مجلس هم در این زمینه آمادگی کامل دارد. این مجلس انقلابی است و همه مسلمان هستند. الگو‌های حجاب را مشخص کنند؛ حد حجاب کجاست؟ دین حد حجاب را چه تعیین کرده است؟ آیا چادر است؟ اگر چادر است چه نوع چادری؟ آیا مانتو است؟ اگر مانتوست چه مانتویی؟ مقنعه است یا روسری توری؟ اگر روسری توری است، به چه شکلی باید باشد؟ ببینید هنوز ما و مردم هم واقعا نمی‌دانیم.

*دولت اصلا نباید به سیستم گشت ارشاد ورود پیدا کند و اساسا گشت ارشاد نباید بودجه بگیرد. این امر به معروف است و امر به معروف بایستی خودجوش باشد، خود مردم در میدان باشند، با زبان نرم و ملایم انجام شود و ۹۰ درصدش باید سیستم تشویقی باشد و ۱۰ درصد هم سیستم برخورد قانونی.

*برخورد قانونی هم منظور برخورد فیزیکی نیست چراکه این اصلا توهین به مردم است. منظور این است که می‌توانیم قانون تعیین کنیم و محرومیت اجتماعی بگذاریم که اگر کسی هنجارشکنی و به فرهنگ آن جامعه و ملت بی‌احترامی می‌کند، به نظر من بهترین روش این است که یک سری محرومیت‌های اجتماعی به صورت محترمانه، برای این افراد بگذاریم. خواهشم از دولت و رئیس جمهور محترم که بحث دین و عدالت را مطرح می‌کند، این است که لایحه‌اش را بیاورد. اصلا قرن ۲۱ با بگیر و ببند جور در نمی‌آید و این کار غلط است.

*گشت ارشاد یک زخمی بود که کهنه شده بود و سالیان سال کسی هم جرئت نمی‌کرد که بگوید این کار را نکنید. این امر بازیچه دست ضد انقلاب قرار گرفت و آن‌ها دنبال شکار چنین موقعیت‌های علیه جمهوری اسلامی بودند و این کار را کردند.

*درصورتی که در کشور ایران زن جایگاه بالایی دارد؛ شما روز زن و مادر را ببنید یا اصلا ۹۰ درصد مردان ایران وقتی فرزنددار می‌شوند، دختر را بیشتر از پسر دوست دارند. چه کسی گفته ما زن‌ستیز هستیم؟ به نظر من در بحث گشت ارشاد یک بی‌تدبیری کردیم. دشمن هم که نمیتوانست پیشرفت‌های کشور ما را ببیند، از این موقعیت سو استفاده کرد که انشاالله بازهم سرش به سنگ می‌خورد، کمااینکه خورده است.

*دولت هم بایستی لایحه‌اش را بیاورد و تکلیف خود و مردم را یکبار برای همیشه مشخص کند. مردم ما مردم خوب، مسلمان و نجیبی هستند. اگر تاریخ را بخوانید متوجه می‌شوید که قبل از اسلام هم زنان ما پوشیده بودند و به این شکل نبود که کسی چادر را به زور بر سر خانم‌ها کند. زنان ما زنان با عفتی هستند و کسی هم از این موفعیت نباید سواستفاده کند.

*بسیاری از مطالبی که قبلا در خیابان دیدید که الان نیست، خود کارمندان دولت و خانواده‌هایشان هستند. ما ۵ میلیون کارمند داریم که آدم‌های فقیری نیستند، البته که آن‌هایی که فقیرند کارشان از من کارمند درست‌تر است، اما دولت اول باید تکلیف خود را روشن کند.

*اینکه می‌گویم محرومیت اجتماعی، این است. اگر کارمند دولتی صبح در اداره با مقنعه است و عصر در بیرون طوری ظاهر می‌شود که نظام نمی‌پسندد، به نظر من بایستی نظام یک محرومیت‌های اجتماعی برای این کارمند به وجود بیاورد. این‌ها نکاتی است که شاید ریز و پیش پا افتاده به نظر بیاید، اما مهم هستند و باید در لایحه دیده شود.»

منبع: رویداد ۲۴

دیگر رسانه ها

ارسال نظر