روابط عمومی مجلس: نامه اعدام کنید ۲۲۷ نماینده، جعلی است

نامه ۲۲۷ نفر از نمایندگان مجلس خطاب به رئیس محترم قوه‌قضائیه با این مضمون که پرونده افراد دستگیر شده و معاند در زمره پرونده‌های محاربه دسته‌بندی شود از اساس جعلی و دروغ است.

روابط عمومی مجلس: نامه اعدام کنید ۲۲۷ نماینده، جعلی است

خانه ملت نوشت: در چند ساعت اخیر، نامه‌ای در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی با امضای ۲۲۷ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی منتشر شده است که در این نامه خطاب به حجت الاسلام والمسلمین اژه‌ای، ریاست محترم قوه قضائیه خواسته شده است تا پرونده افراد دستگیر شده و معاند در زمره پرونده‌های محاربه دسته‌بندی شود که ماهیت این نامه از اساس جعلی و دروغ است.

در اثبات جعلی بودن این نامه چند مصداق دروغ‌پردازی و جعلی بودن وجود دارد که تفاوت آن را با نامه‌های رسمی مجلس شورای اسلامی مشخص می‌کند.

نخست آنکه تاریخ نامه قبل از قرائت بیانیه در صحن مجلس شورای اسلامی است و اساساً متن نامه جعلی با متن بیانیه قرائت شده در مجلس فرق دارد.

دومین مصادقی که نشان از جعلی بودن نامه دارد اسامی آقایان امیر حسین قاضی زاده هاشمی و علیرضا زاکانی که به‌ عنوان ۲ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به عنوان امضا کننده نامه درج شده است در صورتی که در حال حاضر این ۲ نفر، جزو نمایندگان مجلس نیستند و مسئولیت معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و شهردار تهران را بر عهده دارند.

از دیگر نشانه‌های جعلی بودن این نامه امضا کنندگان پایانی آن هستند، در انتهای نامه که به امضای اعضای هیئت رئیسه مجلس رسیده است غیر از آقایان «عبدالرضا مصری» و «احمد امیر آبادی فراهانی» هیچکدام از امضا کنندگان جزو اعضای فعلی هیئت رئیسه مجلس نیستند.

لازم به ذکر است در روزهای اخیر جریان سازی شدیدی علیه بیانیه نمایندگان صورت گرفته است. در بیانیه قرائت شده در صحن علنی مجلس نمایندگان بر قصاص قاتلانی که خون مردم را ریخته‌اند تأکید کردند و نمایندگان بین اغتشاش و اعتراض تفکیک قائل شده و اساساً هیچ اشاره‌ای به کسانی که معترض هستند اما دست به خشونت یا خون ریزی نزده‌اند، نشده است، بلکه تأکید شده با محاربینی که مانند داعش با سلاح‌ به جان و مال مردم تعرض کرده‌اند برخورد قاطع شود.

متن بیانیه به نقل از ایرنا که در روزیکشنبه، ۱۵ آبان ماه منتشر شده است 

تهران- ایرنا- ۲۲۷ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای از قوه قضائیه درخواست کردند تا با تحریک‌کنندگان اغتشاشات اخیر برخورد قاطع داشته باشد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، در پایان جلسه علنی روز (یکشنبه، ۱۵ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی بیانیه درخواست ۲۲۷ نفر از نمایندگان از قوه قضائیه برای برخورد قاطع با تحریک کنندگان اغتشاشات اخیر و اجرای حکم قصاص برای محاربین را قرائت شد.

در این بیانیه آمده است: ملت عزیز و قهرمان ایران در طول ۴۰ سال گذشته دشمنان این ملت از هر وسیله‌ای جهت ضربه زدن و نابودی ایران عزیز بهره بردند، تحریک گروه‌های کوموله و دموکرات در کردستان، خلق عرب در خوزستان، قائله گنبد کاووس، انجام کودتاهای گوناگون از جمله کودتای رژه همدان، تحمیل جنگ ۸ ساله به ملت ایران و پشتیبانی مالی و تسلیحاتی تقریبا ۴۰ کشور دنیا از صدام بعثی، ایجاد فتنه های گوناگون سال های ۷۸، ۸۸، ۹۶ و ۹۸، تخصیص بودجه های کلان برای نابودی ملت ایران، تحمیل شدیدترین تحریم های دنیا مانند تحریم های بانکی و مالی، تحریم ها در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی، تحریم ها در حوزه کشتیرانی، تحریم ها در حوزه هواپیمایی و حتی تحریم ها در حوزه پزشکی و دارویی و تجهیزات پزشکی بخشی از تلاش های گسترده دشمنان به سرکردگی آمریکا و اسرائیل غاصب و برخی کشورهای غربی بوده اما به برکت استقامت ملت عزیز ایران و امدادهای الهی، شکست های پی در پی نصیب آمریکا و سایر دشمنان ایران شده است.

نمایندگان با تاکید بر اینکه دشمنان علاوه بر شکست از ملت ایران، در عراق، سوریه، فلسطین، لبنان و یمن نیز شکست خورده اند، تاکید کردند: این شکست ها در برابر پیروزی های ملت بزرگ ایران، دشمنان را عصبانی کرده است و در واقع اغتشاشات اخیر تلاش انفعالی و واکنش اما حقیرانه در برابر عظمت و پیروزی گسترده های ملت بزرگ ایران اسلامی است.

آنان در این بیانیه با اشاره به اغتشاشات اخیر در کشور نوشتند: در این اغتشاشات آمریکا و سایر دشمنان به صورت علنی وارد میدان شده و تحریک و سازمان دهی، تجهیز مالی و تسلیحاتی به سلاح های گرم و سرد و فرماندهی آشوب ها را برعهده گرفته اند و با قطع نظر از برخی جوان ها که تحت تاثیر تبلیغات هیجانی شده اند برخی از اراذل و اوباش را به جان این مردم و نیروهای حافظ امنیت انداختند که منجر به سلب امنیت و شهادت ده ها تن از مردم عزیز ایران اسلامی شده است.

نمایندگان تاکید کردند: ما نمایندگان این ملت از تمامی مسئولان کشور از جمله قوه قضائیه می خواهیم که هرچه سریع تر با محاربین که مانند داعش با سلاح های سرد و گرم به جان و مال مردم تعرض کرده اند برخورد عبرت آموز کرده و حکم الهی را نسبت به محاربین در هر لباس و صنف و دستور حیات بخش قصاص را اجرا کنند تا به همگان ثابت شود جان، مال، امنیت و ناموس مردم عزیزمان خط قرمز این نظام بوده و در این امر با هیچ کس مماشات نخواهد کرد.

وکلای ملت با قدردانی از حافظان امنیت به ویژه نیروهای نظامی انتظامی و نیز ملت ایران،  از قوه قضائیه خواستند ضمن برخورد قاطع با مباشرین این جنایت ها با همه کسانی که معاونت در جرم کرده و سبب تحریک آشوبگران شده اند مانند برخی سیاسیون برخورد متناسب را انجام دهند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی بعد از اتمام قرائت این بیانیه شعارهای "مرگ بر آمریکا"، "مرگ بر منافق"، "مرگ بر فتنه گر" و "خونی که در رگ ماست هدیه به رهبر ماست" سردادند.

دیگر رسانه ها

ارسال نظر