خبر فوری:

ادعای جدید ترامپ درباره ایران| جسور شده است

رئیس جمهور سابق آمریکا در تجمعی انتخاباتی گفت توافق هسته‌ای باعث شد ایران جسارت بیشتری پیدا کند.

ادعای جدید ترامپ درباره ایران| جسور شده است

رئیس جمهور سابق آمریکا در تجمعی انتخاباتی گفت توافق هسته‌ای باعث شد ایران جسارت بیشتری پیدا کند.

به گزارش عرشه آنلاین، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا روز شنبه در یک سخنرانی گفت، توافق هسته‌ای با ایران، جسارت این کشور را بیشتر کرد.

ترامپ در تجمع جمهوری‌خواهان در شهر «یانگ استون» ایالت اوهایو که برای حمایت از یکی از نامزد‌های انتخابات کنگره برگزار شده بود، از خروج دولتش از بسیاری از توافق‌ها و قرارداد‌های بین‌المللی دفاع کرد.

رئیس جمهور سابق آمریکا گفت، دولتش از توافق اقلیمی پاریس که عامل از بین‌رفتن مشاغل بود خارج شد و همچنین «از توافق با ایران که بدترین توافقی بود که در عمرم دیدم کسی امضا کرده باشد ».

ترامپ گفت: «اگر این توافق کاری که برای آن طراحی شده انجام ندهد، مشکلات بزرگ، بزرگ و بزرگی برای آن‌ها (دموکرات‌ها) پیش خواهد آمد و این را خواهید دید. حرفم را باور کنید. جان کری (وزیر خارجه دولت اسبق آمریکا) بدترین مذاکره‌کننده‌ای بود که در عمرم دیدم».

او درباره جان کری گفت: «او فکر می‌کرد ایران خواهد گفت دست شما درد نکند ایالات متحده آمریکا، باورمان نمی‌شود که بین صد تا صد و پنجاه میلیارد دلار به ما دادید! اما نتیجه واقعی این بود که جسارت ایران بیشتر شود».

رئیس جمهور سابق آمریکا در بخش دیگری از این سخنرانی انتخاباتی گفت: «ما استقلال خود را به عنوان یک ملت برمی‌گردانیم. از وقتی که من وارد دفتر ریاست جمهوری شدم، مهاجرت غیرقانونی با رکوردی ۷۸ درصدی کاهش یافت».

او وعده داد در صورتی که مجلس نمایندگان آمریکا دوباره به دست جمهوری‌خواهان افتد، قانون جدیدی علیه مهاجران وضع خواهد شد. ترامپ گفت: «در شیکاگو ظرف یک ماه گذشته، روزانه دو نفر به قتل رسیده‌اند. ما آمریکا را دوباره امن خواهیم کرد».

ترامپ مدعی شد: «در آمریکا جایی برای افراط‌گرایی و تروریسم نیست . نمی‌خواهیم تروریست‌های اسلام‌گرای افراطی در کشور ما زندگی کنند. ما استیصال کاملی که در اروپا رخ داده شاهد هستیم. ولی ما نمی‌خواهیم کسانی که کشورمان بیایند که مقاصد نادرستی دارند»./ فارس

دیگر رسانه ها

ارسال نظر