خبر فوری:

آخرین وضعیت زائران ایرانی بستری شده در عراق

سرکنسول ایران در بصره با بیان این که در مرزهای شلمچه و چذابه در قسمت عراق برای انتقال زائرین با کمبود وسایل نقلیه مواجه هستیم اظهار کرد:  به علت شرجی بودن هوا و گرمای زیاد تعدادی از زائران دچار گرمازدگی شده و در بیمارستان بصره بستری شده‌اند.

آخرین وضعیت زائران ایرانی بستری شده در عراق

علی عابدی، سرکنسول ایران در بصره با بیان این که در مرزهای شلمچه و چذابه در قسمت عراق برای انتقال زائرین با کمبود وسایل نقلیه مواجه هستیم اظهار کرد:  به علت شرجی بودن هوا و گرمای زیاد تعدادی از زائران دچار گرمازدگی شده و در بیمارستان بصره بستری شده‌اند.

به گزارش عرشه آنلاین، وی با بیان اینکه در حال حاضر یکی از مشکلات بزرگ ما در این منطقه کمبود وسایل نقلیه برای انتقال زائران از مرز  به سمت شهر های عراق است، افزود: پلیس عراق، حشد الشعبی و  دیگر ارگانهای دولتی در عراق در حال کمک برای انتقال زائران هستند ولی امکانات متناسب با میزان ورودی زائران نیست.

سرکنسول ایران در بصره  با بیان اینکه روز گذشته حدود ۱۱۰ هزار زائر از این مناطق مرزی  وارد عراق شدند، گفت: ترافیک به وجود آمده در مسیر باعث شده است که ماشین هایی که برای  انتقال زوار در نظر گرفته شده‌اند، در ترافیک معطل بمانند.

عابدی در ادامه مصاحبه با رادیو اربعین با ابراز امیدواری مبنی بر اینکه با افزایش تعداد وسایل نقلیه وضعیت به وجود آمده تا حدودی مدیریت شود، خاطر نشان کرد: در  تلویزیون  به صورت زیرنویس تاکید می شود که زائران از مرز چذابه برای سفر به عراق استفاده کنند؛ در صورتی که مرز چذابه ظرفیت پاسخگویی به جمعیت زیاد را ندارد؛ روز گذشته حدود ۳۰ هزار نفر از مرز چذابه وارد عراق  شدند. حدود ۷۰ کیلومتر از مرز چذابه  تا اولین شهر عراق فاصله است و در این مسیر موکبی وجود ندارد و زائران در طول این مسیر به خاطر گرمی هوا دچار مشکل می‌شوند./ دنیای اقتصاد

دیگر رسانه ها

ارسال نظر