خبر فوری:

خودورهای روسی وارد بازار می‌شوند؟/ خبر داغ از توافق جدید ایران و روسیه

دبیر شورای هماهنگی صنعت خودرو گفت: در این زمینه می‌توان تفاهم‌نامه مشترک بین چین، ایران و روسیه منعقد و تعریف کرد که بر روی پلتفرم آن، خودروهای زیادی نیز قابل تعریف و تولید است که منجر به پایین آمدن قیمت تمام شده خودرو در این کشورها خواهد شد.

احمد قلعه‌بانی، دبیر شورای هماهنگی صنعت خودرو گفت: در این زمینه می‌توان تفاهم‌نامه مشترک بین چین، ایران و روسیه منعقد و تعریف کرد که بر روی پلتفرم آن، خودروهای زیادی نیز قابل تعریف و تولید است که منجر به پایین آمدن قیمت تمام شده خودرو در این کشورها خواهد شد.

به گزارش عرشه آنلاین، دبیر شورای هماهنگی صنعت خودرو، فرصت پیش آمده برای صنعت خودرو و قطعه‌سازی کشور و همچننی سفر رئیس جمهور روسیه به تهران را مناسب خوانده و گفت: بهتر است تفاهم‌نامه‌هایی با ذکر مبالغ مربوطه و سر جمع مبالغ تهیه و منعقد شود. احساس ما براین است که روس‌ها در جریان تحریم‌ها در تأمین بخشی از مواداولیه‌ای که از کشورهای اروپایی تامین می‌کردند، دچار مشکل شده باشند؛ بنابراین می‌توان در این راستا، شرکت‌های پتروشیمی، فولادهای آلیاژی و غیره کشور  را برای حضور در نمایشگاه روسیه ترغیب کنیم تا شاهد انعقاد تفاهم‌نامه‌های از سوی شرکت‌های یاد شده با طرف های روسی باشیم.

شاین ذکر است که نمایشگاه اتوموبیلیتی روسیه از ۳۱ مرداد تا سوم شهریورماه ۱۴۰۱ ( ۲۲ تا ۲۵ آگوست ۲۰۲۲) در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی مسکو (Expo Center) با حضور حدود ۶۰۰ شرکت از ۱۸ کشور و در ۳۰ هزار متر فضای نمایشگاهی برگزار خواهد شد. برگزاری پنل مشترک صنعت قطعه‌سازی دو کشور، امضای تفاهم‌نامه انجمن‌های قطعه‌سازی ایران و روسیه و... در این نمایشگاه، برعهده انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور خواهد بود.

منبع: ایسنا

دیگر رسانه ها

ارسال نظر