خبر فوری:

سهمیه ناعادلانه دهک‌ها از کنکور | ۸۱ درصد قبولی‌های کنکور، بالاشهری هستند!

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با بیان اینکه بی‌عدالتی آموزشی وجود دارد، گفت: چرا باید ۸۱ درصد قبولی کنکور برای دهک های بالای جامعه باشد و سهم دهک‌های پایین جامعه کمتر از ۲۰ درصد بوده که این گواهی بر ناعدالتی آموزشی در کشور است.

محمدحسن آصفری در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) در تذکری به وزیر آموزش و پرورش گفت: آمار قبولی‌های کنکور در تهران نشان می دهد که ۸۱ درصد قبولی‌ها متعلق به طبقه بالا شهر بوده و کمتر از ۲۰ درصد متعلق به دانش‌آموزان پایین‌ شهر تهران است که این یک ناعدالتی آموزشی بوده و باید وزارت آموزش و پرورش پاسخ دهد که چرا امکانات در اختیار دهک‌های پایین جامعه قرار ندارد.

وی افزود: با این وضعیت دانش‌آموزان دهک‌های پایین جامعه نتوانستند در کنکور قبول شده و آن‌ها پست و مسئولیت را در آینده در دست نمی‌گیرند و مسئولیت‌ها تنها به دهک‌های بالای جامعه می‌رسد. حال اینکه محرومان و شهید داده‌ها همگی در طبقه پایین‌شهر تهران هستند.

این نماینده مجلس ادامه داد: دانش‌آموزان طبقه پایین شهر به دلیل نداشتن پول نتوانستند در کلاس‌های تقویتی کنکور شرکت کنند و قبول نشدند و این وضعیت برای طبقه بالاشهر برعکس بوده است و این ناعدالتی است. وزارت آموزش و پرورش باید درباره کمبود امکانات آموزشی پاسخ دهد و این وضعیت سامان پیدا کند./ ایسنا

دیگر رسانه ها

ارسال نظر