خبر فوری:

روسیه پُشت پرده برخورد‌های گشت ارشاد با مردم؟

اظهارات جنجالی سفیر روسیه در ایران دامن گیر سخنگوی وزارت خارجه هم شد.

سخنگوی وزارت خارجه در دومین نشست خبری خود با خبرنگاران به اظهارات سفیر روسیه در مورد اینکه غربی‌ها می‌خواند ارزش‌های پوچ مانند همجنس گرایی را به ایران بیاورند و ما مخالف هستیم گفت سفرای خارجی نباید درمورد مسائل ایران اظهار نظر کنند.

خبرنگاری با بیان این‌که اظهارات سفیر روسیه در تهران مبنی بر این‌که غرب می‌خواهد همجنس گرایی را در ایران ترغیب کند از کنعانی پرسیده آیا برخورد‌های گشت ارشاد به دستور روسیه صورت می‌گیرد؟ که وی اظهار داشت: قطعا انتظار نداریم که سفرای محترم خارجی مقیم در تهران در موضوعات و مسائل داخلی ایران اظهارنظر کرده یا مداخله کنند. وزارت خارجه حتما نسبت به این موضوع حساسیت دارد و بر مبنای مسؤولیت‌ها و وظایف ذاتی خود عمل می‌کند. باید تلاش کنیم از دامن زدن به موضوعاتی که می‌تواند موجب بروز حواشی غیرضروری در مناسبات ما با همسایگان و کشور‌های منطقه شود خودداری کنیم و تلاش کنیم با نگاه واقع بینانه به قضایا نگاه کنیم. باید اظهارات جاگاریان را دقیق بخوانم و ببینم نظر ایشان چه میزان با اظهاراتش انطباق داشته باشد. اجازه می‌خواهم فضای جلسه را تبدیل به قرائت بیانیه سیاسی علیه کشور‌های دیگر نکنید.

سفیر روسیه چند روز قبل گفته بود: دولت‌های غربی فقط هدفشان این است که ارزش‌های پوچ خود مانند همجنس‌بازی و چیز‌های خیلی کثیف را به ایران بیاورند، ولی ما مخالفت می‌کنیم. در ساختار‌های بین‌المللی، ما و ایران چه درخصوص حقوق بشر و چه درخصوص مسائل دیگر از یکدیگر حمایت می‌کنیم؛ چون ما هر دو درحال‌حاضر در یک سنگر هستیم.

منبع: ایرنا

دیگر رسانه ها

ارسال نظر