خبر فوری:

دیدار لاوروف با سید ابراهیم رئیسی

وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای از دیدار وزیر خارجه این کشور با رییس جمهور ایران در جریان سفر امروز وی به تهران خبر داد.

وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای از دیدار وزیر خارجه این کشور با رییس جمهور ایران در جریان سفر امروز وی به تهران خبر داد.

به گزارش عرشه آنلاین، وزارت امور خارجه روسیه امروز چهارشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه این کشور در جریان سفر به تهران با سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران دیدار و گفتگو خواهد کرد.

بر اساس اعلام این خبرگزاری، در بیانیه صادره از سوی وزارت خارجه روسیه در این خصوص آمده است: سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه ۲۲ و ۲۳ ژوئن (امروز و فردا) به تهران سفر کرده و با حسین امیر عبداللهیان همتای ایرانی خود دیدار و گفتگو می‌کند.

بیانیه مذکور در ادامه اضافه می‌کند: وزیر امور خارجه روسیه همچنین در این سفر با سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور اسلامی ایران نیز دیدار خواهد کرد.

 دیدار میان لاوروف و حسین امیرعبداللهیان در ادامه گفتگو‌های منظم میان وزارتخانه‌های امور خارجه دو کشور به انجام خواهد رسید.

گفتنی است که پیشتر سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت خارجه ایران با اعلام این خبر گفته بود: آخر هفته میزبان لاوروف خواهیم بود تا بتوانیم همکاری‌ها را با منطقه اوراسیا و قفقاز گسترش دهیم.

بر اساس اعلام «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه، وزیر خارجه این کشور در سفر به تهران در گفتگو با حسین امیرعبداللهیان همتای ایرانی خود در خصوص برخی از موضوعات مهم بین المللی از جمله برجام، اوضاع اوکراین، سوریه و افغانستان گفتگو خواهد کرد.

 

منبع: خبرگزاری دانشجو

دیگر رسانه ها

ارسال نظر