خبر فوری:

دستگیری عوامل اسرائیل | هدف ترور برخی دانشمندان هسته ای بود

عوامل موساد در سیستان و بلوچستان دستگیر شدند

عوامل موساد در سیستان و بلوچستان دستگیر شدند

دادستان زاهدان از دستگیری عوامل موساد در سیستان و بلوچستان خبر داد. وی با اشاره به رصد هشت ماهه برای شناسایی این شبکه اعلام کرد که ترور برخی دانشمندان هسته‌ای در دستور کار آنان بوده است.

مهدی شمس آبادی، دادستان عمومی و انقلاب زاهدان با اشاره به جزییات چگونگی دستگیری عوامل موساد در سیستان و بلوچستان گفت: همکاران ما در اداره اطلاعات با حدود هشت ماه اشراف اطلاعاتی به صورت دقیق کیس‌ها را رصد می کردند و به این نتیجه رسیدند که ترور دانشمندان هسته‌ای نیز در دستورکار تعدادی از این افراد بوده است.

 مهدی شمس آبادی گفت: با اشراف اطلاعاتی قوی که وجود داشت، اعضا در هر کدام  از استان‌های مختلف شناسایی و دستگیر شدند، آنقدر مستندات علیه این افراد وجود داشت به گونه‌ای که وقتی قرار بازداشت متهمان صادر شد اصلا اعتراض نکردند.

وی بیان کرد: هم‌اینک پرونده در مرحله تحقیقات مقدماتی است و بزودی کیفرخواست صادر و به دادگاه ارسال می‌شود.

 اداره کل اطلاعات سیستان و بلوچستان ۳۱ فروردین سالجاری در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: سه جاسوس وابسته به موساد با حکم دستگاه قضایی دستگیر شدند.

در این اطلاعیه آمده بود: این افراد در انتشار اطلاعات و اسناد طبقه‌بندی شده دست داشته‌اند.

دادستان عمومی و انقلاب زاهدان بیان کرد: در پرونده منطقه آزاد چابهار نیز کیفر خواست صادر شده و متهمانی که کیفر خواست خوردند حتما از کار معلق می شوند.

وی افزود: در خصوص پرونده شهرداری زاهدان مراحل تحقیقات مقدماتی در حال اتمام است و تا پایان تیرماه کیفر خواست آن هم صادر می شود.

شمس آبادی با تاکید بر اینکه تمام تلاش ما پیشگیری از اطاله دادرسی است، گفت: تلاش می کنیم پرونده های در دستور کار سریع تر رسیدگی شوند.

 

دیگر رسانه ها

ارسال نظر