خبر فوری:

جدل مجازی بر سر ماجرای زندگی رهبری در کانکس

رهبری طی سال های ۷۲-۱۳۶۹ در کانکس زندگی می کردند؟

اخیرا ، کارشناس برنامه تلویزیونی «هاشور» شبکه افق سیما در سخنانی پربازتاب در شبکه های اجتماعی مدعی شده بود : «آقای ابراهیمی نامی که مقطعی خدمت حضرت آقا بود می گفت ما وقتی خدمت آقا رفتیم، منزل ایشان یک منزل دولتی برای ریاست جمهوری بود. ایشان جایی برای رهبری نداشتند. می گفت می خواستند برای ایشان خانه ای درست کنند اما آقا مخالفت کرده بودند. می گفت ایشان اول رهبری شان، تا سه چهار سال در کانتینر زندگی کردند. می گفت بچه های محافظ می گفتند ما خودمان کتاب ها را از همان منزل دولتی که متعلق به خودشان هم نبود، آوردیم در کانتینر گذاشتیم و آنجا را موکت کردیم. این واقعاً عجیب است و اولین باری هم هست که این موضوع در تلویزیون مطرح می شود. آقا گفته بودند که همین کانتینر خوب است. این ساده زیستی حضرت آقا حتماً برای مردم دنیا جذاب است به عنوان کسی که می تواند بهترین امکانات را داشته باشد. آن بچه های محافظ می گفتند زندگی حضرت آقا در سطح مردم متوسط بود، چون می گفتند ما با ایشان زندگی می کردیم. بعدش مسئولین امنیتی به حضرت آقا اصرار کردند که اینجا امن نیست و ممکن است موشک و خمپاره بزنند و بالاخره پس از اصرار فراوان آقا قبول کردند کانتینر را تحویل دهند و در یک منزل مستقر شوند.»

در  آخرین واکنش ها، توئیت تایید زندگی رهبری در کانکس با پاسخ تند فرزند آیت الله خوشوقت مواجه شد.عبدالله گنجی فعال رسانه ای اصولگرا نوشت :سیره رهبری نشان میدهد بازگو کردن این امور خوشایندشان نیست اما چون یک نفر عنوان کرد و عده ای هجمه یا تردید کردند عرض می کنم .اینکه رهبر انقلاب حدفاصل سالهای ۱۳۶۹-۱۳۷۲ در کانکس زندگی می کردند صحت دارد حتی بله برون با خانواده آیت الله خوشوقت برای فرزندشان هم در همین کانکس انجام شده است.

ماجرای زندگی رهبری در کانکس

محمدحسین خوشوقت ، فرزند آیت الله خوشوقت در پاسخ به توئیت گنجی نوشت :#مقام_معظم_رهبری از ابتدای #رهبری تا حدود سال ۱۳۷۳ در یک خانه پیش ساخته ی ساده که دیوار ها و سقف اش از ساندویج پنل ساخته شده و بسیار ناامن بود، زندگی می کردند. چنین سازه ای را عرف «کانکس» نمی داند! کانکس تعریف خاص خود را دارد و البته کانکس نشین خواندن ایشان عرفا موجب وهن است.

 

ماجرای زندگی رهبری در کانکس

رهبری در کانکس زندگی نمی‌کردند

محمد هاشمی‌رفسنجانی، رئیس اسبق صداوسیما در ارتباط با این ادعا گفت: بنده اصلا به یاد ندارم که رهبری در کانکس زندگی کرده باشد؛ اصلا نمی‌توانم چنین چیزی را تایید کنم.به گزارش خبرآنلاین، اخیرا، کارشناس برنامه تلویزیونی «هاشور» شبکه افق سیما در سخنانی پربازتاب در شبکه‌های اجتماعی مدعی شده بود: «آقای ابراهیمی نامی که مقطعی خدمت حضرت آقا بود می‌گفت ما وقتی خدمت آقا رفتیم، منزل ایشان یک منزل دولتی برای ریاست‌جمهوری بود. ایشان جایی برای رهبری نداشتند. می‌گفت می‌خواستند برای ایشان خانه‌ای درست کنند اما آقا مخالفت کرده بودند. می‌گفت ایشان اول رهبری‌شان، تا سه، چهار سال در کانتینر زندگی کردند. می‌گفت بچه‌های محافظ می‌گفتند ما خودمان کتاب‌ها را از همان منزل دولتی که متعلق به خودشان هم نبود، آوردیم در کانتینر گذاشتیم و آنجا را موکت کردیم. این واقعا عجیب است و نخستین باری هم هست که این موضوع در تلویزیون مطرح می‌شود. آقا گفته بودند که همین کانتینر خوب است. این ساده زیستی حضرت آقا حتما برای مردم دنیا جذاب است به عنوان کسی که می‌تواند بهترین امکانات را داشته باشد. آن بچه‌های محافظ می‌گفتند زندگی حضرت آقا در سطح مردم متوسط بود، چون می‌گفتند ما با ایشان زندگی می‌کردیم. بعدش مسوولان امنیتی به حضرت آقا اصرار کردند که اینجا امن نیست و ممکن است موشک و خمپاره بزنند و بالاخره پس از اصرار فراوان آقا قبول کردند کانتینر را تحویل دهند و در یک منزل مستقر شوند.»

دیگر رسانه ها

  • امیر

    الان کجا زندگی میکنند ؟ میخواهیم بدانیم الان چطور و کجا زندگی میکنند .

ارسال نظر