خبر فوری:

جلسه محرمانه رابرت مالی با سناتورهای آمریکایی با محوریت برجام

دو مقام دولت آمریکا روز چهارشنبه در نشستی غیرعلنی با اعضای کمیته روابط خارجی سنای آمریکا، سیاست های دولت جو بایدن در قبال ایران و مذاکرات وین را تشریح کردند.

دو مقام دولت آمریکا روز چهارشنبه در نشستی غیرعلنی با اعضای کمیته روابط خارجی سنای آمریکا، سیاست های دولت جو بایدن در قبال ایران و مذاکرات وین را تشریح کردند.

به گزارش عرشه آنلاین، خبرنگار رسانه آمریکایی پولیتیکو  روز چهارشنبه در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: برت مک گورک و رابرت مالی نماینده ویژه امریکا در امور ایران درحال توضیح به اعضای کمیته روابط خارجی سنای آمریکا در مورد مذاکرات هسته ای ایران هستند که به هیچ وجه خوب پیش نمی رود.

این خبرنگار آمریکایی افزود: سناتورهای آمریکایی به دنبال دریافت پاسخ از دولت بایدن در خصوص طرح ب آن در مقابل ایران هستند .

خبرنگار پولیتیکو ادامه داد: (باب) منندز (رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا) هفته گذشته ادعا کرد که ایران "اکنون دارای اورانیوم کافی برای تولید یک سلاح هسته ای است." وی از دولت آمریکا  خواسته است که اعتراف کند بازگشت به برجام در راستای منافع راهبردی آمریکا نیست.

نماینده ارشد امریکا در امور ایران چهارم خرداد ماه به سنای آمریکا گفت: تلاش‌ها برای احیای توافق ۲۰۱۵ به مشکل برخورد کرده است اما پیشنهاد کاهش «محدود» تحریم‌ها به تهران همچنان می‌تواند این توافق را نجات دهد و زمینه را برای یک توافق گسترده‌تر فراهم کند.

رابرت مالی در نشست استماع کمیته روابط خارجی سنای آمریکا با اذعان به شکست سیاست فشار حداکثری علیه ایران گفت که بهترین مسیر در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران بازگشت به برجام است.

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در پی  تصویب قطعنامه ضد ایرانی شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز مدعی شد:  شورای حکام آژانس بین المللی اتمی پیامی بدون ابهام به ایران ارسال کرد مبنی بر اینکه ایران باید به تعهدات پادمانی تحت پیمان منع اشاعه سلاح های اتمی (ان پی تی) خود عمل کند.

 نماینده دولت جو بایدن در امور ایران مدعی شد: این سیاسی نیست: به محض اینکه آژانس بین المللی انرژی اتمی اطلاعات فنی معتبر مورد نیاز خود را بدست آورد، شورای حکام نیازی به اقدام بیشتر در مورد این موضوعات نخواهد دید.

رابرت مالی ادامه داد: شورای حکام  در مورد تعهدات پادمانی ایران که جدا از برجام است، اظهار نظر کرد. ما آماده بازگشت فوری دوجانبه به پایبندی کامل به برجام هستیم. ایران باید تصمیم بگیرد که خواسته های خارج از برجام خود را کنار بگذارد و با توافقی که از ماه مارس در دسترس است، موافقت کند.

منبع: ایرنا

دیگر رسانه ها

ارسال نظر