خبر فوری:

نامه مهم رئیس کمیسیون اقتصادی به قالیباف برای بررسی مصوبه افزایش حقوق بازنشستگان

رئیس کمیسیون اقتصادی در نامه‌ای به قالیباف خواستار بررسی مصوبه دولت مبنی بر عدم اجرای افزایش حقوق سایر سطوح بازنشستگان تامین اجتماعی در هیات «تطبیق مصوبات دولت با قوانین مجلس» شد.

«محمدرضا پورابراهیمی» رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به محمدباقر قالیباف رئیس قوه مقننه خواستار بررسی مصوبه دولت مبنی بر عدم اجرای افزایش حقوق سایر سطوح بازنشستگان تأمین اجتماعی در هیئت «تطبیق مصوبات دولت با قوانین مجلس» شد.

بیشتر بخوانید: دستور مهم رئیس‌جمهور به مخبر درباره افزایش حقوق بازنشستگان

پورابراهیمی در این نامه آورده است: جناب قالیباف به نظر می‌رسد مصوبه اخیر دولت مغایر با قانون و مقررات از جمله ماده 96 قانون تأمین اجتماعی کشور، قانون بودجه 1401 و نیز قوانین مرتبط با احکام برنامه ششم توسعه می‌باشد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در این نامه ادامه داد: بر این اساس تقاضا می‌شود با توجه به اهمیت موضوع، بررسی این مصوبه را در هیئت «تطبیق مصوبات دولت با قوانین مجلس» با تسریع زمانی در دستورکار قرار گیرد.

وی افزود: با توجه به این مغایرت‌ها باید مصوبه دولت اصلاح شود تا مغایرت‌های مذکور احصا و سپس با انعکاس گزارش هیئت تطبیق به هیئت دولت اقدامات لازم از سوی رئیس جمهور برای اصلاح مصوبه اخیر هیئت وزیران در ارتباط با حقوق بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی اجرایی گردد.

پورابراهیمی در این نامه آورده است: فارغ از مغایرت‌های مذکور با قوانین ذکر شده سازمان تأمین اجتماعی نهاد عمومی غیردولتی که باید تصمیمات مربوط به منابع و مصارف و تعهدات این سازمان در چهارچوب اختیارات ذی‌نفعان سازمان مذکور که کارگران کارفرمایان و بازنشستگان هستند انجام گردد./ تسنیم

دیگر رسانه ها

  • نقی معمولی

    زمانی که دولت یارانه ها بیستم بحساب مردم واریز میکرد مرغ گیلویی سیزده هزار تومان بود کوشت گوسفند گیلویی سی تومان بود گوش ت گوساله ۲۸ تومان بود نه مثل حالا که قیم تها صدوبیست برابر گران شده. توی این مملک ت چی گران نشده دولت هم فقط ففط حقوق بگیر ان سطح پایین را به روز سیاه نشانده پدر خ انواده را شرمنده زن بچه نوه داماد همه کس کرده دولت خودش را با دولتهای قبلی مقایس ه نکند چون این دولت تورم را چندین برابر کرده بداد مردم برسین حد اقل یارانه ها زو دتر بدهید

ارسال نظر