خبر فوری:

تذکر کتبی مجلس به دولت رئیسی

یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

روح الله متفکرآزاد در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان خطاب به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد:

بهزاد علیزاده نماینده دهلران و ۴۶ نفر از نمایندگان به وزیر بهداشت: ضرورت تسریع در ساماندهی نیروهای طرحی غیر ایثارگر.

هاجر چنارانی نماینده نیشابور به وزرای امور اقتصادی و دارایی، صمت، کشور و آموزش و پرورش: لزوم رسیدگی به نابسامانی در قیمت گذاری کالاها و روند رو به رشد افزایش قیمت ها و لزوم پرداخت دیوم پیمانکاران در شهرهای زیر ۵ هزار نفر جمعیت و لزوم رسیدگی به وضعیت نیروهای خدماتی آموزش و پرورش.

علیرضا ورناصری نماینده مسجد سلیمان و ۱۴ نفر از نمایندگان به وزیر تعاون و کار: لزوم شفاف سازی وزیر پیرامون دلایل عزل مدیرعامل پتروشیمی مسجدسلیمان و انتصاب مدیرعامل غیر بومی.

پرویز اوسطی نماینده قروه و ۴۵ نفر از نمایندگان به وزیر بهداشت: ضرورت رسیدگی و پیگیری تبدیل وضعیت نیروهای طرحی شاغل در فوریت های پزشکی.

علی اکبر علیزاده برمی نماینده دامغان و ۴۰ نفر از نمایندگان به رئیس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی: لزوم تسریع در اعلام قیمت دانه های روغنی جو و ذرت.

احمد راستیه نماینده شهرکرد و ۵۷ نفر از نمایندگان به وزیر جهاد کشاورزی: ضرورت توجه به مصوبه مجلس مبنی بر الزام دولت به حفظ قیمت کالاهای اساسی بر اساس شهریور ۱۴۰۰ و نظارت بر عرضه آنها و لزوم ارائه اقدامات انجام شده توسط دولت و مجلس.

علیرضا پاک فطرت نماینده شیراز به وزیر میراث فرهنگی: لزوم توجه بیشتر به حوزه گردشگری، همچنین تذکر به وزیر راه و شهرسازی درباره ضرورت راه‌اندازی طرح تعطیل شده کمربندی شرق شیراز.

ابراهیم رضایی نماینده دشتستان و ۴۹ نفر از نمایندگان به وزیر کار: لزوم تسریع در پرداخت بدهی تامین اجتماعی به وزارت بهداشت و بیمارستان‌های دولتی.

علیرضا زندیان نماینده بیجار و ۱۸ نفر از نمایندگان به وزیر راه و شهرسازی: لزوم تسریع در اجرای کنارگذر شمالی شهر بیجار و حل مشکلات ناشی از آن.

سیدسلمان ذاکر نماینده ارومیه به وزیر جهاد کشاورزی: لزوم نظارت بر سموم کشاورزی و پیگیری خسارات وارده به زنبور عسل استان آذربایجان غربی از سم فیپرونین.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده نماینده شاهین شهر و ۳۷ نفر از نمایندگان به وزیر تعاون: لزوم حمایت بیمه پایه و تکمیلی در در بحث پرداخت هزینه خدمات روانشناسی - مشاوره ای گروه های هدف با توجه به بند ج ماده ۱۰۲ قانون برنامه ششم توسعه و به همراه ۳۴ نماینده به وزیر اقتصاد درباره لزوم اجرای کامل یکپارچه سازی اطلاعات و یکسان سازی عملیات بانکی در شعب بانک های وابسته به نیروهای مسلح ادغامی در بانک سپه و نیز به همراه ۳۴ نماینده به وزیر نفت درباره لزوم ارتقا و بهبود سطح حقوق و مزایای کارگران مشاغل در جایگاه های سوخت رسانی طبق مصوبه شورای عالی حقوق و دستمزد و قانون کار، و ۳۹ نماینده به وزیر دفاع؛ درباره لزوم اجرای کامل یکپارچه سازی اطلاعات و یکسان سازی عملیات بانکی در شعب بانکی وابسته به نیروهای مسلح ادغامی در بانک سپه.

حسن نوروزی نماینده رباط کریم و ۱۱ نفر از نمایندگان به وزیر راه: لزوم تسریع در تکمیل فرهنگسران نسیم شهر، ضرورت تکمیل اورژانس گلستان، لزوم چاره اندیشی برای ۷۰۰ هکتار بافت فرسوده شهرستان بهارستان.

صمداله محمدی و ۲۹ نفر از نمایندگان به وزیر جهاد کشاورزی: درباره علت ایجاد محدودیت با کاهش تعداد مراکز خرید گندم.

مهدی شریفیان نماینده تهران و ۴۱ نفر از نمایندگان به وزیر اقتصاد: درباره لزوم تسریع در پرداخت سهم مالیات سلامت به تکمیل طرح های بیمارستانی وزارت بهداشت در مناطق توسعه نیافته، به همراه ۳۱ نماینده به وزیر جهاد کشاورزی درباره ضرورت تامین و به روزرسانی ادوات و ماشین آلات مورد نیاز وزارت جهاد کشاورزی و برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز، به همراه ۳۸ نماینده به وزرای بهداشت و تعاون درباره لزوم تسریع در اجرای تفاهم نامه سازمان تامین اجتماعی و وزارت بهداشت در مورد اختصاص نیروهای طرحی و پزشکان متخصص ضریب k به بیمارستان های تامین اجتماعی.

هاجر چنارانی نماینده نیشابور نفر از نمایندگان و ۶۴ نفر از نمایندگان به وزیر ارتباطات: لزوم تبدیل وضعیت فرزندان ایثارگر، جانباز و شهید در شرکت های تابعه.

احسان ارکانی و ۱۳ نماینده به وزیر جهاد کشاوزی: لزوم رسیدگی به بدعهدی و خلف وعده وزارت جهاد کشاورزی و سازمان تعاون روستایی به مرغداران در خصوص خرید توافقی- حمایتی، و به همراه ۱۱ نماینده به وزیر کشور درباره علت عدم اصلاح مصوبه تعیین مرکز زبرخان با وجود صورت جلسه مشترک نمایندگان شهرستان زبرخان، استانداری و دادستانی استان خراسان رضوی چیست؟

جلال محمودزاده نماینده مهاباد به رئیس جمهور: ضرورت رسیدگی به ضعف عملکرد صندوق کارآفرینی در زمینه های مختلف موضوع عملکرد این صندوق.

سیدسلمان ذاکر نماینده ارومیه به وزیر صمت: ضرورت استفاده از بازرسان مجرب وزارتخانه در کنترل قیمت کالاهای اساسی.

سیدعلی موسوی نماینده ملکان و ۳۳ نفر از نمایندگان به وزیر ورزش و جوانان: لزوم توسعه زیرساخت های ورزشی به طور متوازن در مناطق محروم.

مهرداد ویس کرمی نماینده خرم آباد به وزیر راه: علت لغو پروازهای ایران ایر در مسیر تهران به خرم آباد چیست؟

علی اکبر علیزاده برمی نماینده دامغان و ۳۲ نفر از نمایندگان به وزیر بهداشت: لزوم اجرای تفاهم نامه وزارت بهداشت و سازمان تامین اجتماعی در خصوص پزشکان طرح K .

سید محمد موحد نماینده کهگیولیه و ۱۹۵ تن از نمایندگان به وزیر بهداش: ضرورت تجدیدنظر در میزان حدنصاب امتحان علوم پایه ۱۴۰۰ رشته های پره اینترنی

عباس مقتدایی نماینده اصفهان به وزیر آموزش و پرورش: ضرورت برگزاری جلسات مستمر با تشکل های صنفی فرهنگیان و بازنشستگان.

مهدی اسماعیلی نماینده میانه به وزیر ورزش: در خصوص لزوم تکمیل استادیوم رو به تخریب شهرستان میانه./ ایسنا

دیگر رسانه ها

ارسال نظر